UZUNÇALAR

TESTAMENT - The Formation Of Damnation

Ertan Yasin - 8 Kasım 2008
Thrash metali Thrash metal yapan ve çıkardığı albümlerle sürekli bir başarı yakalamış olan efsane grup TESTAMENT bu yılın başlarında yine muhteşem bir thrash albümü ile karşımızda:FORMATION OF DAMNATION....
 Grubun kadrosu şöyle:
    Chuck Billy - Vocal
    Alex Skolnick - Gitar
    Eric Peterson - Gitar
    Greg Christian - Bass
    Paul Bostaph - Davul
Albümde ki parçaları kısaca değerlindirecek olursak For The Glory Of..
isimli enstrümental bir parçayla başlıyor ve harika sololardan oluşan bir giriş parçası olduğunu söyleyebiliriz.Ardından gelen The More Than Meet The Eyes harika ötesi bir thrash parçası.Gerek Chuk ın eşsiz vokali gerekse soloları ve hatta Bostaph ın davul partisyonları ile harika ve tekrar tekrar dinlenen bir çalışma.Skolnick için bir şey söylemeye gerek var mı bilmiyorum yine muhteşem.
 Arkasından gelen The Evil Has Landed klasik Testament sounduna uygun ve yine vokaller,sololarla dikkat çeken bir parça.
 Albümle aynı isimde ki Formation Of Damnation albumde ki başarılı ve en dikkat çekici parçalardan ve bu parçada da Bostaph gerçekten hakkını vermiş ,parçada hissedilen speed geçişleri insanı adeta kendinden geçiriyor ve bir büyük grubun albümünü dinlediğinizi iyiden iyiye hatırlatıyor.
 Çok temiz bir sounda sahip bir çalışma farklı girişiyle de dikkat çeken aynı seviyede gitmeyip inişli çıkışlı devam eden Killing Season aynı zamanda bir parça The Ritual dönemini hatırlatmıyor değil.
 F.E.A.R,klasik Amerikan Thrash örneği sayılabilecek enerji dolu ve yine Bostaph la ön plana çıkmış ve Chuck la havasını bulmuş bir parça.Albümün kapanış şarkısı LEAVE ME ALONE,Hem klasik bir thrash(amerikan thrashi kast ediyorum,hem de muhteşem ötesi bir testament parçası olmuş.Yine herkese bir thrash şarkısı nasıl yapılır ,nasıl sololar atılır vokal nedir hepsini gösteren mükemmel ötesi bir şarkı.Albümün son parçası dedim ama bu şarkıya sıra gelince bir kaç kez peşpeşe dinlendiği için albümü hemen bitiremiyoruz. Gerçekten muhteşem olmuş albümdeki favorim diyebilirim.
 Söylenecek çok fazla şey var aslında ,ama yorum yapmak haddime düşmez.Testament hala Testament ,Thrash için savaşmaya devam ediyor.Bize düşen albümü dinleyip hayatla yüzleşmek.Teşekkürler TESTAMENT(ve diğerleri)...........
SOULS OF BLACK...............
 TESTAMENT :THE FORMATION OF DAMNATION
      (NUCLEAR BLAST-2008 )
01- FOR THE GLORY OF....
02- MORE THAN MEET THE EYES
03- THE EVIL HAS LANDED
04- FORMATİON OF DAMNATION
05- DANGERS OF THE FAİTHLESS
06- THE PERSECUTED WON T FORGET
07- HENCHMAN RIDE
08- KILLING SEASON
09- AFTERLIFE
10- F.E.A.R
11- LEAVE ME ALONE
          10/10

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: