UZUNÇALAR

Sick Of It All - Death To Tyrants

Sadi Tirak - 30 Nisan 2006

Bayanlar, baylar Pogo ve slam-dive ortamlarının babaları, New York patentli Hardcore'u dünyaya yayan gruplardan biri olan öncü çetelerden Sick Of It All bir başyapıt ile karşımızda!!! Dikkat edin, bu albümü dinlemeden önce esneme-gerilme hareketleri yapmalısınız! Zira teker teker patlayan hardcore tnt'leri karşısında yerinizde durmanız imkânsız!!!

2005 yazında düzenlenen Rock Republic Festivali'nin en çok konuşulan performansı onlara aitti. Konsere 200 kişilik bir seyirci katılımıyla başlayan grup sahneden indiği vakit, ortalık toz-dumana karışmıştı ve yaklaşık 2000 kişi onları çılgınca alkışlıyordu. Orada olanlar hatırlar. Bir Hardcore performansı nasıl olmalıdır sorusunun cevabını vermişlerdi sahnede!
Babaların diskografisinin 14'üncü albümü olan "Death To Tyrants" Nisan ayında Abacus Records etiketiyle raflardaki yerini aldı. Şimdi ne yapsak yapalım bu albüm hakkında adam akıllı bir yorum yapamayız. Çünkü albümü dinlemeye başladığınız ilk dakikadan itibaren müziğin o tarifsiz enerji akımına çarpılıyor ve kendinizi kaybetme seçeneği ile baş başa kalıyorsunuz.
Mesela bu yazıyı yazarken de son ses bir şekilde albümü dinliyorum ve parmaklarım normalden çok daha hızlı çalışıyor istem dışı olarak! Sanırım albümün hardcore-perver bünyelerde yaratabileceği etkiyi az çok anlamışsınızdır.
Şarkılara teker teker değinmenin hem müzikal hem de liriksel bütünlük taşıyan bu gibi albümler için fazla gerekli bir şey olmadığına inananlardanım bu arada.
Son sürat enerji, nefes kesen bass ve vokal sound'u, yerinizde duramayasınız diye kaydedilmiş gitar riffleri Sanırım en yüzeysel açıdan bu şekilde özetleyebiliriz bu albümü.
Daha fazla merak edenlere ise "gidin ve dinleyin!"den daha kısa ve net bir tavsiyem olamaz. 21. yüzyılda kaydedilmiş en başarılı Hardcore albümlerinden biri bu!
Umarım bu saygıda kusur edilmemesi gereken güzide grubu yeniden izleme şansına sahip oluruz. Ünlü bir Rock/Metal atasözümüz ile noktalayalım: "Hardcore, adamın *mına kor!!!"


 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: