UZUNÇALAR

Ketum - Reasons (Demo)

Sadi Tirak - 31 Ağustos 2006

Yer altından güçlü sesler yükselmeye devam ediyor. Bu seferki pimi çekilmeye hazır bekleyen bomba Ege kıyılarından İzmirli Death Metal grubu Ketum, "Reasons" adındaki demo albümünü internet üzerinden paylaşıma sundu. Göz açıp kapatıncaya kadar geçen sürede kulaklarınızın tozunu atmak istiyorsanız, "Reasons"da size göre tam 3 adet molotof kokteyli var!

Grubun tarihçesine şöyle bir bakacak olursak
2002 yılında Autumn grubundan Taner Tarhan ve Autumn ile Dogfight gruplarında müzik yapmış olan Ulaş Gürsoy'un bir araya gelmesi ile kurulmuş olan bir grup. Eleman bulmakta bir süre sıkıntı yaşayan grup 2003 yılında "Since Storm" adında ilk demo çalışmasını yayınladı. Ev kaydı olmasından dolayı tatmin edici bir sound'a sahip olmayan bu demo 200 adet basılıp, ücretsiz olarak dağıtıldı. Grup asıl kadrosunu ise 2005 yılında yakaladı. Bass gitara Mental Vortex'in eski bass gitaristi Bülent Cengiz, davula ise İlkan Hasdağlı geçti.
12 Mart 2006 tarihinde İzmir Opus Bar'da İstanbullu Death/Punk çetesi UÇK Grind ve İzmirli Hecatomb'un da yer aldığı etkinlik ile ilk konserini veren grubun bu yıl içerisinde saece internet üzerinden paylaşıma sunduğu "Reasons" adlı bir de demo albümü bulunmaktadır.
Punk'tan Hardcore'a, Death Metal'den Grindcore'a kadar geniş bir underground müzik içeriğine sahip olan müziğiyle Ketum bu demo albümde toplam 4.35 dk.lık tadımlık bir performans sergilemiş. Toplamda üç adet şarkı bulunuyor. "Corruption", "Katliam A-La Franga" ve "Reasons".
Şarkı süreleri özelliğiyle Punk'a, vokal yapısıyla Grindcore'a, gitarların ve davulların kullanım biçimiyle de Death Metal ve Hardcore'a yakın duran şarkıların en belirgin özellikleri sound'larının tatmin edici düzeyde olması ve hepsinin "vurucu" bir etkiye sahip olması.
Grup 2006 yılı içerisinde albüm kayıtlarına başlayarak 2007 yılında ilk albümünü piyasaya sürmek amacında

İzmir'in bu sert rüzgarına kapılmak için fazla beklemeyin.


www.ketum.net
www.myspace.com/ketumdeathmetal
http://ketum.anatolianrock.com
bilgi@ketum.netYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: