UZUNÇALAR

Destruction - Inventor Of Evil

Sadi Tirak - 30 Ocak 2006

Almanya'nın Metal dünyasına sunduğu en büyük Thrash Metal gruplarından biri olan ve sahip olduğu müzikal kaliteyi sert üsluplarından taviz vermeksizin yaklaşık 20 yıldır sürdüren Destruction, "Inventor Of Evil" adlı 9'uncu stüdyo albümü ile karşımızda!

2003 yılı içerisinde piyasaya sürdükleri "Metal Discharge" albümleriyle Thrash Metal'in hala ne kadar heyecan verici ve ne kadar güçlü bir müzik olduğunu hatırlatan grup, bu albümde de aynı heyecan ve aynı gücü koruyor.
Albümün açılış parçası olan "Soul Collector" grubun son dönem çıkardığı başyapıt havasındaki işlere bir örnek adeta. Son sürat riffler, süratli ve olabildiğince vurucu davul partisyonlarıyla dolu olan şarkı, albümün genel havasını da iyi yansıtıyor diyebiliriz.
Albümün hiç tartışmasız en dikkat çekici olayı ise "The Alliance Of Hell Hounz" adlı şarkıda Biff Byford (Saxon), Doro Pesch, Shagrath (Dimmu Borgir), Björn "Speed" Strid (Soilwork), Paul Di'Anno (ex-Iron Maiden, Killers), Messiah Marcolin (Candlemass), Mark Osegueda (Death Angel), Peter "Peavy" Wagner (Rage) ve aynı zamanda albümü prodüktörü olan Peter Tägtgren'in (Hypocrisy, Pain) Destruction vokalisti Schmier'a eşlik etmesi! Tam bir Metal Meeting havasındaki şarkıda, onca eski toprağın arasında Soilwork gibi yeni patlama yapmış genç bir grubun vokalistinin de bulunması, Schmier'ın yeni akım Metal gruplarına karşı bazı eski müzisyenler gibi önyargılı olmadığını gösteriyor. Ayrıca şarkının klipi de grubun son senelerde çektiği en başarılı kliplerden biri olmuş. Hala izlemediyseniz, grubun resmi sitesinden indirebilirsiniz.
Toplam 12 şarkıdan oluşan albümde ilk dinleyişte Thrash Metal'in sarsıcı gücüyle sizi yerinize mıhlayacak ya da birdenbire headbang yapmaya başlamanızı sağlayacak olan birçok "gaz" parça bulunmakta. Saymak gerekirse Mesela "The Defiance Will Remain", "The Alliance Of Hell Hounz", "The Calm Before The Storm", "The Choosen Ones", "Seeds Of Hate", "Twist Of Fate" ve "Killing Machine". Gördüğünüz üzere say say bitmiyor! Anlayacağınız baştan sona son sürat ve tamamen Thrash Metal bir albüm "Inventor Of Evil".
Albümü hala dinlememiş olan bir Thrash Metal ve/veya Destruction fanı olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Kesinlikle kayıtsız kalınmaması gereken bir Thrash Metal albümü. Özellikle 2000'li yıllarda piyasaya çıkan güçlü soundlu Thrash albümleri sevenler için
Son bir not eklemeden geçemeyeceğim. Grubun bir önceki albümü olan "Metal Disharge" ile kıyaslamak gerekirse, "Metal Disharge"ın daha ağır bastığını söylemek gerek.
Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: