UZUNÇALAR

Deathstars - Termınation Bliss

Erdem Tatar - 30 Nisan 2006

Deathstars İsveç'in çıkardığı en sağlam imajlı gruplardan! Deathstars İsveç'in çıkardığı kesinlikle en "hastalıklı" gruplardan! Deathstars İsveç'in "en karanlık yüzü"! Grubun röportajlarından çıkan sonuçlar bu ve kesinlikle haklılar. 2006'nın en tehlikeli albümlerinden "Termination Bliss" içeri girmek için kapınızı çalmıyor, çatıyı söküp sizi evden dışarı fırlatıveriyor.

İsveç; Amerikan Metalcore camiasına bile kılavuzluk yapan kendi öz topraklarından doğan tarzdan pek çok gruba ana yurtluk yaparken bu yurdun yıkılışını, harap oluşunu ve çürüyüşünü görmek isteyen dört rahatsız adamın dışa vurumu! "Termination Bliss" İsveç topraklarının bu sene başında raflara kazandırdığı en protest albüm! Endüstriyel Metalin derslik bir örneği "Termination Bliss"! Kişisel dertlerin, tasaların sömürülüp total bir çöküşün habercisi olan bu albümde Deathstars muhteşem sample'lar, gürültülü gitarlar, diktatör bir vokal ve köle dinleyicilerle yola çok sağlam devam ediyor. Xeromancer, Marilyn Manson, Rammstein, London After Midnight ve Type O Negative gibi malzemelerden elde edilmiş en leziz kokteyllerden olan "Termination Bliss"i, şarkı şarkı açıklamanın bir anlamı yok. Dinleyince bunun ne anlama geldiğini anlayacaksınız, her şarkı sözleriyle beraber bir yozlaşma manifestosu! Endüstriyel öğelerin enerjik ve protest kullanımı kesinlike etkileyici. Albümden çıkan ilk single "Cyanide"a kadar açılıştan itibaren asker adımı gibi sistemli giden albüm "Cyanide" ile birlikte kontrolden çıkıyor, distopya ve kaosun göbeğinde çaresizce kalakalıyor, başınızı ellerinizin arasına alıyor ve dizlerinizi karnınıza çekerek yanıbaşınızda gürleyen diktatöre göz yaşları içinde itaat etmeye, etkisi altında ezilmeye başlıyorsunuz.
2006'nın en tehlikeli albümlerinden "Termination Bliss" içeri girmek için kapınızı çalmıyor, çatıyı söküp sizi evden dışarı fırlatıveriyor.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: