SÖYLEŞİ

Geç Kalmış Bir Rüya...

Sadi Tirak - 16 Nisan 2006


6 Mart 2006 İstanbul
Hilton Convention Center
JERRY LEE LEWIS Konseri

Yaşayan en büyük Rock'N'Roll efsanesi; müzikal yaşamının son demlerini yaşarken belki de çıktığı son turnede İstanbul'a da uğradı. Zamanın geç olduğunun farkındaydı tıpkı farkında olduğumuz gibi... Sert esen rüzgâra bile dayanacak gücü kalmayan ateş toplarının mimarı Jerry Lee Lewis'i sonunda canlı izlemek ve onunla aynı ortamda olmak benim için büyük bir onurdu. 


Konserin başından sonuna kadar gözlerinden okunan heyecan ve İstanbul'a geç gelişinin mahcupluğu ile belki de bizlere özrünü yine elmas değerindeki parmaklarıyla anlatmaya çalıştı. Ve açıkçası piyanoya her dokunuşunda içimizdeki Rock'N'Roll coşkusunu derinden hissettiriyordu.

Bronx Productions'ın uzun süredir gerçekleştirmek istediği bir konserdi bu. Ve nihayet çok da başarılı bir organizasyonla gerçekleştirildi. Özellikle konser mekânı olarak seçilen Hilton Convention Center'ın bu tarz organizasyonlar için oldukça doğru bir seçim olduğu gözlendi. O gece salonda 900'e yakın insan vardı ve hemen hemen hepsi de bir efsaneye canlı tanık olmanın heyecanını yaşıyordu. Ayaktaki izleyicilerin birçoğu şarkılara dans ederek eşlik ederken, oturan kesim ise "Great Balls Of Fire"da yerlerinden fırlayıp ustaya ayakta eşlik etti. İlk üç şarkı boyunca sahnede görünmeyen J.L. Lewis, üçüncü şarkının sonunda grubun gitaristinin "Ladies And GentlemenFrom LouisianaThe Killer..." anonsuyla (korumaların yardımlarıyla sahneye çıkarak) o her zamanki asi ve cool tavrıyla piyanosunun başına geçti ve salonda büyük bir alkış koptu.

Bazıları için onun bu bitkin ve yorgun hali hayal kırıklığı olabilirdi ama hayatının son dönemlerini yaşayan bir müzisyenin parmaklarındaki o coşkunun, o hırsın ve o büyüleyici ritmin hala nefes kesici olmasıydı asıl önemli olan.


Kendisini efsanevi dönemlerindeki görüntülerinden bilenler ve hatırlayanlar için biraz buruk bir şov olsa da, elinde sonunda Jerry Lee Lewis ile aynı ortamda bulunulmuş ve üstelik ustanın 1 saatlik piyano resitali dinlenmişti. O geceden çıkarılması gereken en büyük mutluluk işte bu olmalıydı.


Böylesine önemli ve büyük bir organizasyona imza atan Bronx Productions'a, konserde emeği geçen Mute Promotions'a ne kadar teşekkür etsek azdır. Nice efsane isimleri, daha fazla geç kalmadan, onlar müzikal yaşamlarını sonlandırmadan izleyebilmemiz dileğiyle


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: