MÜZİK ÖTESİ

Yalaka İl Başkanı Kardeşlerimize Kafayı Taktı.

Atlantisten Gelen Adam - 16 Temmuz 2010

Üyeleri arasında Deli Kasap yazarlarının da bulunduğu, işledikleri suçlar arasında "kafalarının çalışması", "halkını sevmek", "başka türlü bir dünya tasarlamak" gibi "yıkıcı" cürümler bulunan Beyoğlu Kumpanya'ya bir "YALAKA İL BAŞKANI" takmış diye duyduk. 2010 senesinde bu YALAKA adamın, sanatçıların kulisini bastığı, "NERDE O ŞARKIYI SÖYLEYEN HÖÖÖYNK" gibi nevrotik çığlıklar bastığı kulağımıza gelen bilgiler arasında.

Sözkonusu YALAKA ilçe başkanının Milliyetçi, Muhafazakar, Dinci, Faşizan, Liberal, Demograt, Mütedeyyin, Dindar, Din Tüccarı, Post-moderen ve bunun gibi tıynetlere, özelliklere falan sahip olduğu söyleniyor.

Hatta işini gücünü bırakmış, kardeşlerimizi polise şikayet etmiş bu YALAKA ilçe başkanı. Karakolda sabahlamışlar bizimkiler.

Yalaka İl Başkanı Kardeşlerimize Kafayı Taktı.

Dün İstiklal'de yürüyorum. Bi baktım karşıdan Beyoğlu Kumpanya üyelerinden birkaçı geliyor.

Tayyip Blues adındaki parçayı söyleyen abi de aralarında.

"Selam dostlar", dedim; "Ne iş? Yalaka kurbanı olmuşsunuz?"

Gülerek cevapladılar, başlarına gelen ibretlik olayı anlatırken hiç de öyle polisin tacizinden, YALAKA ilçe, il, mil başkanlarından, işguzar polikacı esnafından korkuyor gibi gözükmüyorlardı. 

"Hadi len", dedim, korkmuşunuz işte, alın belgesi:

Yalaka İl Başkanı Kardeşlerimize Kafayı Taktı.

Üstteki fotoğrafta YALAKA terörüne uğramış kumpanya üyeleri adeta dehşet içinde gameramanımız Abdülfettah Unagıtan (Sig-Gasap) tarafından olay anında görüntüleniyor.

Şimdi bizim sülale de biraz mütedeyyindir ayıptır söylemesi. Dindar insanlarda şöyle bir batıl itikat da yok değildir:

Mavi gözlülerin nazarı değer.

Mavi gözlüler bela okursa tutar.

...

Bela okumak aslında çok günah birşeydir, mütedeyyin insanın günah işlemesi, bela okuması tasvip edilecek bir davranış değildir.

Lakin ben Beyoğlu Kumpanya üyeleri için gönüllü bir günah işleyeceğim şimdi.

Bu YALAKA ve MÜTEDEYYİN il veya ilçe başkanı ya da her ne haltsa arkadaşa O KENDİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR, bir lafım var.

Kalbimin en derinliklerinden, en mavi gözün en uhrevi ve manevi mukaddes ışıltılarının desteği ve gücüyle kabul görmesi ve en kısa zamanda vücud bulması dileklerim ve duam ile:

"ALLAH BELANI VERSİN!"Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: