MÜZİK ÖTESİ

Uzun Adam Rejimi, seçimlerde üçün birini aldı

Deli Kasap Haber Ajansı - 7 Haziran 2015

Seçimlerde en yüksek oyu alan yine AKP olsa da Türkiye'ye yerleştirmek istedikleri Uzun Adam Rejimi galip gelememiş ve bu defa ala ala üçün birini almıştır.

Uzun Adam Rejimi, seçimlerde üçün birini aldı

Seçimin en kritik partisi HDP ise rekor bir oy patlamasıyla %13'e ulaşarak "Seni Başkan Yaptırmayacağız" iddiasını ispatlama olanağı yakaladı.

Delikasap'in görüşüne göre aslında seçimlerin en büyük kazananı Gezi Ruhu'dur. Rahatlıkla söylenebilir ki "Gezi Kafası" diye bir şey var artık ve belki toplam oyun maximum %5'ine tekabül etse de analitik zeka olarak bu toplumun %55'inden ağır basmaktadır. Gezi Ruhu'nu temsil eden bireyler farklı düşünebiliyor lakin kolektif davranabiliyor; strateji kurabiliyor ve binaenaleyh, bugün Uzun Şahıs başkan olamıyorsa bunun arkasında Gezi Ruhu ile Selahattin Demirtaş'ın kısmi, stratejik ve zeki ortaklığı aranmalıdır. Zira HDP'nin başarısı, Kürt halkının kemik oylarının yanı sıra, Gezi Ruhu'nun vicdanına ve Selahattin Demirtaş'a açtığı büyük krediye dayanıyor.

Yalnız bize göre rehavete kapılmamak gerekmektedir.

Zira "Anadolu Öküz Sağı" diye tarifleyebileceğimiz partilerin %60 civarında oy aldığını hatırlatıyoruz. Dolayısıyla çok da sevinmeyiniz; çünkü hala Yeryüzü Cehenneminde yaşıyoruz... Ama seçimin ya da halkın verdiği mesaj bellidir: 

Uzun Adam Rejimi, seçimlerde üçün birini almıştır.

Uzun Adam Rejimi, seçimlerde üçün birini aldı

Seçimlerin en büyük diğer bir kazananı ise Zerdüşt halkıdır. Kendilerine sürekli hakaret eden namussuza üçün birini gösteren bu kadim kavmi de kutluyoruz...Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: