MÜZİK ÖTESİ

Türkiye Cumhuriyeti Bitmiştir.

Atlantisten Gelen Adam - 26 Mart 2011

"Enteresandır, Aziz Nesin'leri, Yaşar Kemal'leri, Adalet Ağaoğlu'ları, Fakir Baykurt'ları, Atıf Yılmaz'ları, Ahmet Şık'ları ve daha nice namuslu aydın ve sanatçıları da bağrından çıkarmıştı bu coğrafya."

En "orta yolcu", en "ne şiş yansın ne kebab" ideolojisi mensubu gazetelerden biri olan "Radikal"in dahi 'İmamın Ordusu'nun polisleri tarafından basıldığı, "yayınlanmamış kitapların" kopyalarının dahi yokedilmek ve yakılmak istendiği, 12 eylülden bu yana, yaşadığımız coğrafyanın en saçmasapan bir ruh haline büründüğü bir a-acaip postmodern islamik pan-şeriatist ileri demokrasi karanlığına geçiş yapmış vaziyetteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Bitmiştir.

Ray Bradbury'nin gözalıcı eseri Fahrenheit 451'inin arka kapağında şu yazar:

"Bitişik evdeki kitap, dolu bir silahtır. Yakın gitsin. Silah ateş etmesin. Adamın kafasını koparın. İyi okumuş bir adamın hedefi olmayacağını kim bilebilir ki? Ben mi? Ben böylelerini hazmedemem, bir dakika bile... Sonunda tüm dünyada evlerin hepsi yanmaz duruma getirilince, eski amaçla itfaiyecilere gerek kalmadı. O zaman onlara yeni bir görev verildi; barışın koruyucuları olarak, resmi sansürcüler, yargıçlar, infazcılar oldular. İşte sen ve ben bunlardan biriyiz..."

Türkiye solunun önemli bir kısmı bitmiştir. Bunlar İran'ın Tudeh'çi komunist partisinin biçare müteveffa üyelerinden bile daha zavallı bir konumdadırlar. Yapacakları en devrimci ve onurlu hareket intihar etmektir. Yetmez Ama Evet'çi gruptan sadece intihar edenlere saygı gösterilebilir, kalanından özgür yaşam ve ülkem adına bir umudum zaten yoktur.

Türkiye liberalizminden...  (!?) ...

...Bilmiyorum sizce nefes tüketmeye değer mi? Ben bu konuda konuşmaktan vazgeçtim. Ama Türkiye liberalizmine bel bağlayan insanın ne vicdanen, ne aklen, ne de manen sorumlu tutulabileceğini artık düşünmüyorum. Zira ceza-i ehliyetlerinin dahi bulunduğu  konusunda ciddi şüpheler olduğu muhakkaktır: Bunu tarih yazacak, gelecek kuşaklar ibret ve tiksintiyle göreceklerdir.

Türkiye gençliği bitmiştir. Ne kadar tüketiyorlarsa o kadar varlardır. Acınası bir haldedirler. Dünyadan haberleri yok ve kırdaki papatya bile bir Türk gencinden daha fazla hayat coşkusuna sahiptir.

Türkiye ordusu bitmiştir. Daha doğrusu, herşey Türkiye ordusunun kontrolü altındadır. Asayiş berkemaldir!

Türkiye aydını bitmiştir. Dokunan yanmakta, kodesi boylamaktadır! Sıra yavaş yavaş aklı vasatın üstünde çalışan herkese gelecektir. İmamın ordusunun arkasında koskoca Amerika var yahu, kime dokunduğunuzun farkında mısınız?

Geriye ne kaldı?

Geriye bir bok kalmamıştır!

Türkiye bitmiştir.

...

Gazete basmalara, aydın toplama kamplarına, bu boğucu atmosfere karşı bu ülkenin diktatörü "pardon" başbakanı, şu açıklamayı yapmıştır bağıra bağıra:

"DURUP DURURKEN OLMUYOR GARDEŞİM!!!"

Bu cümle Türkiye Cumhuriyeti'nin bittiğinin tescilidir.

...

Bittiği yerden başlatanlar çıkacak mı?

Sizce?

Bence evet.

Çünkü tarihin biçare insan türüyle t.şşak geçtiği görülmemiş şey değildir zira 'varlık' şaşırtıcı bir şeydir.

Yeksesaklığın, sıradanlığın ve aptallığın prangalarına tutsak olacak kadar durağan ve ümitsiz değildir varlık denen terane, doğa yasalarına bile aykırıdır bu.

Ve biliriz ki:

"Tarihin tekerleği ileriye doğru ilerler."Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: