MÜZİK ÖTESİ

Siber böcükler buraya! Sanal Müzik Oyunu Popmundo ilginizi çekebilir

Emin Gör - 18 Haziran 2014

Oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrim içi rol yapma oyunu olan Popmundo'nun siz müzik severlerin zevkle oynayacağı bir oyun düşünüyorum. Bu renkli dünyada arkadaşlarınızla bir Rock grubu kurabilir ya da şöhret basamaklarını tek başınıza çıkabilirsiniz.

Sanal Müzik Oyunu: Popmundo

Oyuna, elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. İçinde İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi Türk şehirlerinin de bulunduğu 49 şehirden bir tanesine yerleştikten sonra istediğin geçmişi ve ismi seçersiniz. İlk olarak işe yeteneklerinizi geliştirmekle başlamalısınız. Hatta bunun için üniversite eğitimi bile alabilirsiniz. Bunları yaparken bir bara barmen olarak işe girip 3-5 kuruş kazanıp, aç kalmaktan kurtulabilirsiniz. Daha sonra şarkılar yazmaya başlayıp, bunları prova edebilirsiniz. Ya da ünlü grupların şarkılarını coverlayıp çeşitli barlarda sahne alabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Kendinizi nasıl göstermek istiyorsanız taşlarınız öyle oynayın.

Şimdi gelelim Profesyonelliğe ilk adımınızı atmaya. Müzik türünüzü ve sahnedeki isminizi seçmekle bu işe başlayabilirsiniz. Popmundo bu alanda bize çok geniş bir imkân sunuyor. Tam olarak 17 tane müzik türü barındırıyor (Bunları saymak gerekirse: Rock, Klasik Müzik, Latin Müzik, Hip Hop, Country & Western, Pop, Blues, Punk Rock, Caz, Afrika Müziği, Modern Rock, Reggae, Flamenko, World Music, R&B, Heavy Metal, Elektronika). Türümüzü ve adımı belirledik şimdi geldik işin en eğlenceli kısmına.

Sanal Müzik Oyunu: Popmundo

Kendi bünyenize göre bir yapımcı şirketi ile anlaşıp bir turneye çıkabilirsiniz. Şarkılarını kaydedip single ve albümlerinizi piyasayı sürebilir, klipler çekebilirsiniz. Şarkılarınız radyo sıralamalarında derecelere girebilir, klipleriniz ise televizyon programlarında en iyiler arasına girebilir. Bu başarıların yanında oyun tarafında düzenlenen yerel yarışmalara ve en büyük yarışma olan Popmundo Festivali'ne katılabilir, bu yarışmalarda dereceler elde ederek kendi adını unutulmaz müzisyenler arasına yazdırabilirsiniz. Eğer bu kadar yüksek yerlere gelirseniz bir stadyum konseri ayarlayın ve 50 bin kişinin şarkılarınıza eşlik etme zevkini yaşayın. Ne kadar heyecan verici değil mi? Tüylerim diken diken oldu şimdiden.

Sanal Müzik Oyunu: Popmundo

Bu oyun platformunda benim en çok beğendiğim sizi de beğeneceğinize inandığım bir olay da şu; yapım şirketinden bar ve stadyum sahiplerine, şehirlerin valilerinden bu şehirde görev yapan polise, savcısına, doktoruna, stüdyo sahiplerinden klibinizin yönetmenine kadar bütün herkesin sizin gibi oyuncular olması. Popmundo'nun ana temasının büyük bir bölümünü müzik oluştursa da bunun yanına aklınıza gelebilecek bütün meslekleri içerir. Bütün mesleklerin kendilerine göre hedeflediği başarılar vardır. Bu başarılara ulaştıkça popülerliğinizi artacaktır.

Sanal Müzik Oyunu: Popmundo

Meslek olarak geçmese de Popmundo'da suçlular vardır. Dolandırıcılık, yankesicilik, araba hırsızlığı, kundakçılık gibi aklınıza gelen bütün suçları bu oyun platformunda gerçekleştirmek mümkündür. Bu yüzden kiminle arkadaş olacağınıza ve yapım şirketinizin güvenirliğine dikkat edin. Yoksa bir gün polisleri kapınızda görebilir, şimdiye kadar ki bütün emeklerinizi çöpe atabilirsiniz.

Ben Jacob Black(1023850), arkadaşım Nicolas Flamel(696250) bu eşsiz dünyada grubumuzu kurduk. Şöhretin meşakkatli basamaklarını tırmanmaya başladık. Siz müzik sever arkadaşlarımızı da aramızda görmek isteriz. 

Sanal Müzik Oyunu: Popmundo

İşbu link sayesinde Delikasap okurlarına da çeşitli kıyaklar ihtiva edilebilecek, bazı kolaylıklar sağlanacak ve oyun içerisinde kolaylıkla birbirinizle yardımlaşmanız mümkün olabilecektir: http://www.popmundo.com/Popmundo.aspx/external/delikasapYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: