MÜZİK ÖTESİ

ROCK'IN ERGENEKONU deşifre oluyor!

Deli Kasap - 19 Şubat 2012

Türk Rock dünyamızın güzide ve meşhur isimlerine yönelik müflis plan "Rock Ergenekonu" hakkında Türk basınına ilk sızma geçtiğimiz günlerde Birgün Gazetesinde yayınlandı. S.P. adlı muhabirimizin açığa çıkardığı bu planla ilgili ilk haber ile hafızalarımızı bir tazeleyelim:

"Ne bulu cin ne Dream Tivi ne de Kıral Efem! Ülkemizin güzide müzik piyasasına müdahale etme cüretini gösteren karanlık ellerin müflis planını müzik dünyasının mütevazı kalesi DeliKasap ele geçirdi.

Pek yakında teşhir edilecek bu girişimin adı ise düşündürücü: "Türk Rock'ını ve Emre Aydın'ı Bitirme Eylem Planı"

ROCK'IN ERGENEKONU deşifre oluyor!

Konu ile ilgili sanatçıdan görüş almak üzere menejerleriyle irtibat kuran DeliKasap'ın acar muhabiri Sümeyye Pirsultan'ın bildirdiğine göre "Irritabl Bağırsak Sendromu" illetine yakalanan Emre Aydın'ın durumu netliğe kavuşmadan basına açıklama yapmasının doktorları tarafından tavsiye edilmediği kaydedildi. Sanatçının basın sözcüsü Doğu Feşmekan'ın; "Eylem Planının detaylarını henüz biz de bilmiyoruz" demekle yetindiğini belirten Pirsultan;

"Gripin, Model, Can Bonomo, Yasemin Mori, Athena ve ismi henüz daha açıklanmayan pek çok Türk Rock Grubunun da bu eylem planı çerçevesinde bitirilmeye çalışıldığı ve tuhaf bir eylem planı içerisinde hedef seçildiklerini tesbit etmiş durumdayız, detayların müzik dünyasına açıklanması ile ilgili menejerler ile görüşmelerimiz hala sürmekte ancak Emre Aydın tuvaletten çıkamadığı için konu da sürümcemede kalmış gibi görünmekte ve fakat biz kamuoyunun bilgilenme hakkı vesilesiyle yakında belgelerimizi açıklayacağız" diye eklemişti.

ROCK'IN ERGENEKONU deşifre oluyor!

...Ve Çok Geçmeden Rock Ergenekonu'nun 1. Dalgası, Birgün Gazetesi & DeliKasap İşbirliğinde, rockseverlerin bilgisine sunuldu. Rock müzisyenleri arasında fitne çıkarmayı amaçlayan bu terörist planda Emre Aydın ile Nejat Yavaşoğulları arasına nifak sokulmaya çalışıldı:

"Türkiye'de müzik üreten grupların post-fanzin döneminden (2000'ler) bu yana, müzikal medyadan mahrum oluşlarının verdiği 'boş alanlarda özgürce at koşturmak avantajı'nı istismar ettikleri muhakkak. Ortalamaya Tapınç, Al Takke-Ver Külah ve Ahbap Çavuş ilişkileriyle dönen ana-akım medyadaki müzik yazarlarının çoğunluğunun vasatlığı bir yana, varolan iki (veya bir?) derginin pazarlama broşüründen öte bir yer tutamadığı ya da zaten öyle bir iddialarının varolmadığı da muhakkak. İşte bu ortamda, konfeksiyon tipi üretimlerin özgün işlere üstün gelmekteki azgınlığı vasatın hakimiyetini perçinlemektedir. DeliKasap.com sitesinde bu durumu protesto eden bir eylem planının kamuoyu ile paylaşılacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Buna binaen pre-fanzin döneminden bir müzisyen (Nejat Yavaşoğulları) ile post-fanzin döneminden bir şarkıcıyı (Emre Aydın) mukayese ederek eylem planının detaylarını ve rock olduğunu iddia eden iki ayrı dönemin simge isimlerinin yansımaları üzerinden Türkiye Rock'ı ve Müzikteki Vasatlığı Bitirme Planının "İlk Dalgası"nı Birgün DeliKasap dostları ile paylaşıyoruz:

Müzisyen Mukayeseleri:
Nejat Yavaşoğulları VS Emre Aydın

Nejat Yavaşoğulları toplumcu bir müzisyendir & Emre Aydın kolpacı!
Nejat Yavaşoğulları güler, kızar, yeri gelir ağlar & Emre Aydın her daim boğazına kuru leblebi kaçmış da çaktırmıyor gibi mimiksizdir!
Nejat Yavaşoğulları için darbeci bile denmiştir & Emre Aydın'a ise ne idüğü belirsiz'den başka bir tanımlama getirilemez!
 Nejat Yavaşoğulları fotoğraflarında içten ve doğaldır & Emre Aydın ise sinsi gibidir ve hep kasar!
Nejat Yavaşoğulları sesi mükemmel olmasa da şarkı sözlerindeki zeka ile işi kurtarır & Emre Aydın'ın şarkı sözleri ise hep lapacıdır!
Nejat Yavaşoğulları'nın kapısı illa ki umuda çıkar & Emre Aydın'da ise hep çakma kör kuyular dibinde çile çekmek zorundasınız!
Nejat Yavaşoğulları da çapkındır belki & Ama google'a isimlerini yazarsanız bir tek Emre Aydın'ın manitasıyla bön pozlar verdiğini görürsünüz!
Nejat Yavaşoğulları şiir sever & Emre Aydın ise kendisini şair zanneder!
Nejat Yavaşoğulları'nda hep naiflik bakidir & Emre Aydın'da ise kof bunaltı!
Nejat Yavaşoğulları belki kötü bir şarkıcıdır ama hem iyi müzisyendir hem de kendisi gibidir & Emre Aydın ise hem kötü şarkıcıdır, hem kötü müzisyen hem de dokuzuncu sınıf bir Brit-pop replikası!
Nejat Yavaşoğulları sosyalist bir rockerdır & Emre Aydın'ın ise ipiyle kuşağı, s.kiyle t.şşağı!
Nejat Yavaşoğulları 7'den 77'ye herkesin rockçısıdır ve bunun gururunu yaşar & Emre Aydın ise her seveninin geçmişte duyduğu bir utanca dönüşmeye mahkum!
Nejat Yavaşoğulları'nın grubu Bulutsuzluk Özlemi'dir & Emre Aydın'a katlanacak müzisyen bulmak zor olduğundan bir grubu namevcut!
Nejat Yavaşoğulları'nın major mecmualara kapak olduğu pek nadirdir & Emre Aydın'dan ise ne kadar kaçarsanız kaçın kurtulamazsınız, o hesaplanmış gizemli bakışları her yerdedir!
Nejat Yavaşoğulları ve grubu ekrana, müzik televizyonlarına falan nadir çıkar & Bizim hemşonun ise MTV'den ödülü bilem vardır!
Nejat Yavaşoğulları olduğu gibi bir adamdır & Emre Aydın ise her daim bir şey saklar gibi!
Nejat Yavaşoğulları Şili'ye bile özgürlük istemiştir & Emre Aydın'ın ise tek istediği vardır manitasız kalmamak!
Nejat Yavaşoğulları amatör profesyoneldir & Emre Aydın ise tam tersi!
Nejat Yavaşoğulları zaman zaman "hayır" konserlerine ücretsiz çıkar & Emre Aydın ise her zaman tereddütsüz aynı cevabı verir: "HAYIR!"
Nejat Yavaşoğulları dava adamıdır & Emre Aydın ise hileli ödül sahibi olduğu gerekçesiyle davalık!

ROCK'IN ERGENEKONU deşifre oluyor!

Gelişmeleri aktaracağız.................................................................................................................................................Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: