MÜZİK ÖTESİ

Protestocu Öğrencilere Deli Kasap Yollayacağız

Deli Kasap - 9 Aralık 2010

Onlar;

Bir düzine yumurtayla bu ülkenin medyasının iki yüzlülüğünü teşhir ettiler.

Onlar;

Ahlaksızlığın prim yaptığı, paranın ve gücün tapılan en yüce değer haline geldiği, namusun bacakarasında zannedildiği bu karanlık çağların iki yüzlü ahlakçı memleketinde, ahlakın aslında ne manaya geldiğini, para ve güce tapmanın zavallılığını, namusun beyinde ve kalpte olduğunu dosta düşmana bellettiler.

Onlar;

Güzel kelimeleri kirleten yalancıların foyalarını ortaya çıkardılar. Özgürlük gibi, demokrasi gibi, adalet gibi bazı güzel sözcüklerin o çirkin ağızlarda bundan böyle en fazla bir karikatür gibi eğreti durmasına olanak sağladılar.

Onlar;

Bu ülkenin devrimci gençleri; dönekliğin ne kadar utanç verici bir şey olduğunu, dinciliğin ne kadar kirli ve tiksindirici bir siyaset(?) olduğunu ve iktidar korkusunun ne kadar büyük ve beyhude bir zavallılık olduğunu tüm ülkeye haykırdılar.

Onlar; bu ülkenin devrimci, ilerici ve güzel insanları...

Tüm ülkenin içinde bulunduğu egemen iklimi sarsmayı başardılar.

Yenilmişlik duygusu yaşamış, sinmiş, aptallaşmış ve kış uykusuna yatmış yığınların kafasından aşağı buz gibi su döktüler.

EGEMENLERİ VE ONLARIN YALAKA SÖZCÜLERİNİ MADARA ETTİLER, KİMYALARINI BOZDULAR.

Siz Genç-Sen'liler, Emek Gençliği, TKP'li öğrenciler, Öğrenci Kolektifleri, Gençlik Muhalefeti, ÖDP'li gençler ve Halk Evleri gönüllüleri...

Gelecek gerçekten de sizlersiniz!

(Devrimci gençlere bu ülkenin yılgın kesimlerine ümit verdikleri için teşekkür etmek maksadıyla, onlarla dayanışmamızı göstermek adına birşey yapmak istedik. Mütevazı mecmuamızı bu arkadaşlarımıza ulaştırmak istiyoruz. Delikasap koleksiyon sayıları bu öğrencilere bedelsiz olarak gönderilecektir. Şimdilik elimizden maalesef bu kadarı geliyor. Genç-Sen, Emek Gençliği, Halkevleri, TKP'li öğrenciler, Gençlik Muhalefeti, Öğrenci Kolektifleri ve diğer devrimci oluşumlar ile bağlantılı Delikasap üyelerinin dergi yönetimiyle bağlantıya geçmesi rica olunur)

Protestocu Öğrencilere Deli Kasap YollayacağızYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: