MÜZİK ÖTESİ

Fetullah Gülen Kasetleri Horozların ve Tavukların Cinsel ve Tinsel Dengesini Bozdu

Deli Kasap - 24 Ağustos 2010

Fetullah Gülen Kasetleri Horozların ve Tavukların Cinsel ve Tinsel Dengesini Bozdu

Deli Kasap rock'n'roll kültürü mecmuası üyesi ve üniversite talebesi iki öğrenci Sümeyye Pirsultan ve Canali Menemen, kafası karışık ve özellikle dini açıdan sömürülmeye yatkın öğrencilerin sağlık ve öğrenme durumlarını civcivler üzerinde yaptıkları deneyle inceledi.

Biyoloji öğretmenleri Abdülfettah Yaşvaklı danışmanlığında başladıkları projede iki denek grubu kuran öğrenciler, okullarında kuluçka makinesinin de bulunduğu bir ortam hazırladı.

Öğrenciler, birinci denek grubunda kuluçka makinesine yerleştirdikleri 40 yumurtaya ikinci günden itibaren yüksek sesli Fetullah Gülen'in vaazlarını içeren, ağlamaklı, veryansınlı kasetlerini dinletti. 21 günde tamamlanması gereken kuluçka süresinin 27 güne kadar uzadığını gözleyen öğrenciler, 40 yumurtadan ancak 10 civciv çıktığını, bunların altısının bir gün sonra öldüğünü, kalan dördünün ise çok sağlıksız göründüğünü tespit etti.

Aynı kuluçka makinesine yerleştirilen ikinci denek grubundaki 40 yumurta gürültüsüz bir ortamda tutuldu. 21 günlük kuluçka süresini tamamlayan 40 yumurtadan 35 sağlıklı, yürüyebilen ve beslenebilen civciv çıktı. Fetullah Gülen vaazlarını dinleyen horozların ise dengelerinin bozulduğu, tavuklarla cinsel münasebete girmekten kaçındıkları, daha da kötüsü birbirlerine yanaştıkları dehşetle tesbit edildi.

Bu sonucu, hazırladıkları bir posterle diğer arkadaşlarıyla paylaşmayı hedefleyen öğrencilerden Sümeyye Pirsultan, "Birçok arkadaşımızın özellikle yoksulluğun ve sömürünün arttığı son yıllarda kafasının çok karıştığını, çaresizlik ve umutsuzluk yüzünden başta din tüccarları olmak üzere birçok şer odaklarının tuzaklarına düştüklerini görüyoruz. Saçmasapan dini kasetlerle çocukların kafası karıştırılıyor ve aynı zamanda inanılmaz bir mali kaynağa sahip bu güruh bir de bize Müslümanlık taslıyor." dedi. "Bu tip cemaat yapılarının insanların öğrenme yetilerini, bedensel ve ruhsal sağlıklarını olumsuz etkilediğine dikkat çekmeye çalıştık. Önümüzdeki aylarda aynı deneyi bir de mitinglerdeki Tayyip Erdoğan konuşmalarını horoz, tavuk ve civciv milletine dinleterek yapmayı planlıyoruz." diyerek konuşmasını sürdüren Sümeyye Pirsultan, kameralarımıza aşağıdaki gibi bir poz vermeyi de ihmal etmedi.

Fetullah Gülen Kasetleri Horozların ve Tavukların Cinsel ve Tinsel Dengesini Bozdu Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: