MÜZİK ÖTESİ

Faşist ve Fetullahçı Koalisyonu Üniversite Öğrencilerine Saldırdı

Deli Kasap - 22 Ekim 2010

Faşist ve Fetullahçı Koalisyonu Üniversite Öğrencilerine Saldırdı

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bu defa sivil faşizmin yerine üniformalı ağa babaları iş başında idi. Birçok otoriteye göre kadrolarının tamamına yakınının Fetullahçı Şebeke, aşırı milliyetçi sapma ve köktendinci cemaatler tarafından yönlendirdiği defalarca dile getirilen kolluk kuvvetlerinin demokrat, solcu ve ilerici öğrencilere orantısız güç kullandığı görüldü. Askeri vesayet ve statüko gibi klişeleri kullanarak halkın %60'ını kandırmayı kurnazca yöntemlerle başaran hükumetin silahlı kuvvetlere sözde denge getirmek amacıyla polis devleti uygulamalarını şiddetlenerek arttıracağı üniversite öğrencilerini ve demokrat kamuoyunu tedirgin ediyor.

Bu arada sol kamuoyunun uyarılarına safiyane gerekçelerle kulak asmayan Yetmez Ama Evet cephesinin "kafasıkarışık teorisyenleri", utangaç tonlarda da olsa pişmanlık belirtileri göstermeye başladı. "HSYK Seçimi Şaibeli Değil mi?" başlıklı yazısında Ahmet İnsel bile hükumetin son uygulamalarının demokrasi açısından utanç verici olduğunu itiraf etmek zorunda kaldı.

Deli Kasap, Ahmet Hoca'ya AKP uygulamalarına karşı yükselttiği "cılız" eleştiriler için YETMEZ AMA EVET diyor, ve her kesimi yükselen polis devleti ceberrutluğuna karşı uyanık olmaya davet ediyor.
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: