MÜZİK ÖTESİ

Fake, Face, FUCKBUK

Nirvana Kedi - 25 Ağustos 2011

Cep telefonuyla kendi artistik (?) resimlerini çekip çekip, yol geçen hanının duvarlarına yapıştırmanın bir hastalık olduğunu ne zaman anlayacak acaba fake fuck facebukçu sıfır numara narsistler?

Aslında listesindeki insanların %99'u umurunda değilken, sadece egosunu şişirirken sosyal medya denen bu angut mekanlarda, sosyal bir yaratık olmaktan ne denli uzaklaştığının, nasıl da klişe bir ifade biçiminin içine hapsedildiğinin farkında değil insan denen maymuna kurban olasıca bozuk ürün. Oralara özgür ortam diyenin kıçına amerikanın özgürlük heykeli girsin meşalesiyle beraber. Mekan bağımlısı kendini, kesinlikle hesaplı kitaplı ve de ikiyüzlü seçiciliğiyle oluşturduğu "perfect profil" insan sanıyorsa çok yanılıyor, bunu özgür olmak sanıyorsa daha da çok yanılıyor. Çünkü bana göre oralarda göt atanların yüzde 90'dan fazlası bir copy paste dünyasında yaşayacak kadar klişe, tek tip ve bir program içine hapsolarak yönlendirilmeye meyilli koyun sürüsü. Kendilerini pazarlama yöntemlerine bakıyorum, tepeden tırnağa aşağılık kompleksiyle dolu bir psikoloji. İnsan artık bu tür kontrol araçları ile kontrol ediliyor. En acısı büyük yalnızlığa garkediliyor.

Fake, Face, FUCKBUK

Bu teknolojik uyuşturucu kendini Napolyon sanan milyonlarca insan oluşturdu bile. Ben listemdeki 100-200-500 kişinin kralıyım, kraliçesiyim diye düşünen, tahtını korumak için her gün maymunluklardan maymunluk beğenen, bokunda boncuk bulmuş heyecanıyla bunu sanal kulübesinin duvarlarında, masalarında paylaşan, şerefe anime kadehler kaldıran, gel lan şuraya bir kazma vur dediğinde aval aval bakan ama sanal çiftlikler kurarak mutlu, mesut olan milyonlarca tuhaf insan.

Bir monitörden çok daha fazlası hayat oysa. Hayata koşmak lazım, ortaya çıkmak lazım. Görmek lazım ki hiç kimse, ne kendini oralarda pazarladığı kadar güzel, ne o kadar doğru, ne o kadar samimi, ne o kadar yetenekli, ne o kadar bilgili, ne o kadar seksi değil. Ve niye öyle olsun?

Gerçeği görmek değişime adım atmaktır. Gerçeği ancak ışık gösterir. Gün ışığı, iç ışığı, akıl ışığı. Göt kadar monitürun ışığı değil a akılsızlar, a 17 inçlik cüceler.

Ha bir de, bir daha biri bana Mısır'daki ayaklanmanın sosyal medyaca başlatıldığını iddia ederse ona tek birşey söyleyeceğim "hassiktir ordan be, sosyal medyanın reklamını onun ürünü olan sen ye". Biz ne propagandalar gördük hey heeeey!!! 

Fake, Face, FUCKBUKYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: