MÜZİK ÖTESİ

Çingene Tezleri (2)

Atlantisten Gelen Adam - 17 Mart 2012

Madem Çingene Tezleri (1)'de Pamuk Pirenses ve 7 Cüceler üzerinden konuyu açımlamaya çalıştık, geçenlerde mektup yazdığım bir pirenses'in yaşadığı iki dünya arasındaki dep-derin çelişkilerin tebasında yaratabileceği kafa karışıklığına yükselttiğim "dijital itiraz"ı -pirensesten icazet alarak bittabi- burada paylaşmayı ve konuyu derinleştirmeyi uygun gördüm. Özetlemek gerekirse Pirensesimiz bir Frenk memleketinde yaşanan elim bir trafik kazası sonrası (çocuklar hayatlarını kaybetmişler) toplumun kenetlenmesine hayret ediyor; daha doğrusu, Türkiye toplumunda çok daha vahim problemlerde (savaş-terör-töre cinayetleri ve saire) halkın duyarsızlığını anlayamadığını ifade ediyordu. Bu tepkisini dışa vururken kullandığı ifadeler tanıdıktı, bazı tesbitleri doğruydu ancak "teşhisleri" eksik ya da muğlak gibiydi ki Çingene Tezleri (2)'nin devamı için bana yol gösterici oldular, sanıyorum ki kendisine yazdığım mektubun ilerleyen satırlarında, nerelere takıldığımı da nerelere itiraz ettiğimi de net bir şekilde görebileceğizdir (aksini düşünen, itirazı olan varsa serinin 3. bölümünde yanıtlamak üzere buyrun mektubumuzu hep beraber okuyalım):

Çingene Tezleri (2)

Sevgili Küçük Pirenses... Belçika'dan pek hazzetmem, Avrupa'nın iki yüzlü genetiğinden de hoşlaşmam lakin özellikle yazdıklarınızdan sonra -pirensesin kafa karışıklığına dair- yiğidi öldürüp (avrupayı) hakkını vereceğim (avrupa denen yapıya). Önce yanlışlardan başlayayım. Pirensesim B. demiş ki "türk gibi yaşama ve saire"... (iyi niyetini anlıyorum ve kesinlikle ne demek istediğini de anladım da çıplak bir şekilde ifade edildiğinde bu "türk gibi yaşama" teranesi, senin iyi niyetin gözardı edilebilir ve çoooook geniş bir tarafa çekilebilecek bu ifade kanımca kullanılmamalıdır sebeblerini ise hemen açıklayayım) ... Türk gibi yaşama diye birşey yoktur. Çünkü Türk ya da daha geniş ve anlamlı ifadesiyle Türkiye insanı diyeyim; -homojen- değildir. Yani bir Egeli bir Orta Anadolulu; bir Diyar-ı Bekirli ile bir Rizeli 4 ayrı ülke yurttaşları kadar farklı özellikler barındırırlar (ben bu zenginliği seven insanlar arasındayım). Pirenses B. hemen -iyi de ben bunun tersi bişi mi dedim rörörö, ne diyon sen sarı kafa rerere diyebilir ama ben pirensesim dedim, kızım sana söylüyorum, ve gelinim sen anla (yani kamuoyuna) dedim. Gelelim tek dişi kalmış yiğide (evrope). Bundan seneler öncesinde -yanılmıyorsam Fransa ya da belki yine Belçika, ki çok önemli değil; bir küçük kıza ya cinsel taciz, ya da benzeri bir kötü hadise meydana gelmişti. 7'den 77'ye ülke ayaklandı. Evladına sahip çıktı. Bunun sebebi Türklük/Kürtlük/Belçikalılık değil; Marksizmin (yani modern hak arama biçimlerinden en kuvvetli olan düşüncenin) o topraklarda içselleştirilmiş olmasındandır. Türkiye cumhuriyetinde ise bırakınız marksizmi; Kimsesizler yurdunda kalan biçare kızlara tecavüz etmeyen devlet görevlisini hanidiyse Türkten saymayacaklardı -öyle olaylar vuku buldu ki yazmaya kalksam mürekkeb isyan eder, o yüzden sadece bulvar gazetelerinin 3. sahifelerine göz atmanı -istemeyerek de olsa- salık vermek durumundayım.

Bu ülkede sevgili pirensesim; hakkını aramak için en ufak bi başkaldırı emaresi gösteren çoluk/çocuk/genç/yaşlı -kötü bir şaka gibi ama- senelerce hapis yatmak zorunda kalabilir, kalıyorlar, kalacaklar çünkü bu ülkede marksizm (yani çağdaş-şerefsiz dünyanın, yani şu kahpe dünya dedikleri düzenin en insani eleştirisi olan marksizm) yasaktır hem de Türk adına, Türklük adına. (Derler ki ne yasağı yahu, yok öyle bir yasak) ben de derim ki İngiltere'de yazılı anayasa yoktur ama Magna Carta diye bir sözleşme vardır yazılı olmayan, işler ona göre düzenlenir. İşte "Derin" Türkiye'nin müflis Magna Carta'sı da şudur: Düşünen, akıllı, zekası vasadın üstündeki her insan yokedilmelidir. Eger bu düşünceyi toplum yararına işletmezsen (mesela marksizm) sorun yok; en klas iş adamı da olabilirsin en yavşak politikacı da ve fakat hele ki zekanı ve yüreğini toplum yararına ifa eylemeye bi meyil et; ADAMIN GÖTÜNDEN KAN ALIRLAR KAMİLLLLL!!!!

Şunu bilin ki küçük tatlı pirenses; böyle bir ülkede 18 yaşında bir Türkiye vatandaşı dağa çıkar, adam vurur gerilla kıyafetiyle ve 18 yaşında bir diğer Türkiye vatandaşı adam vurur asker kıyafetiyle ve böyle bir ülkede Recep Tayyip Erdoğan gibi -bizim mahallede manav bile olmasını istemeyeceğim bir zat- başbakan olur ve böyle bir ülkede herkese eşit-parasız-bilimsel eğitim isteyen 18 yaşındaki bir üniversite öğrencisi -bizim mahallede tuvalet bekçisi olmasını bile isteyemeyeceğim bir zat olan- polis şefi tarafından ölesiye dövülür ve hapse atılır ve her gün radyo/televizyon gazetelerde KÖROLASICA İKİ YÜZLÜ DİNDARLIĞIMIZIN VE KAHPE GELENEK/GÖRENEKLERİMİZİN tetiklediği onlarca kadın cinayetleri o kadar bıktırıcı ve olağandır ki artık protesto etmeye mecali bile kalmamıştır sıradan yurttaşın ki zaten protesto edene terörist gözüyle bakılır bu ülkede ve son lafım; ben şu satırları yazarken kim bilir kaç tane zihinsel özürlü çocuğa, erkek/kız demeden kamu görevlileri/ya da sivil koca koca adamlar şu anda tecavüz etmektedir ve daha dün bu ülkenin yurttaşlarının yarısının oyunu alan bir zat-ı muhterem olan (yaradılmış) KAFADAN-KONTAK-SADRAZAM, Sivas'ta acımasızca yakılan (ki o yakılanlar da bu memleketin en değerli can'ları/marksistleri idi) aydınlarımızın ruhuna tecavüz edercesine MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN demiştir kökten-dinci sapıklara selam çakarak. Bu ülke; kendi geleceğine tecavüz etmiştir pirensesim; ne protestosundan bahsediyorsun?

En derin saygılarımla;

Atlantisten Gelen Adam

http://www.facebook.com/muratardafan

Çingene Tezleri (2)Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: