MÜZİK ÖTESİ

Beşiktaş'ta Kay-Kay Festivali

Jorun Amundsen - 29 Ekim 2005


Kay kay kültürü Türkiye'de yavaş yavaş bir alt kültür olarak kendini göstermeye başladı. Avril Lavigne'den Suicidal Tendencies'e, yerli bayan topluluğumuz Pin-Up'tan Back To The Future'un en kallavi sekanslarına değin zihnimizi her daim meşgul etmiş bu uç nokta uğraşının hastalarının, kompetanlarının ve Türk kay kaycılarının önde gelenlerinin canımız kanımız her şeyimiz şanlı Beşiktaş'ta bir festival düzenlediğini öğrenince aldık ellerimize fotoğraf makinelerini gittik gördük, fotoğraflarını çektik şimdi de yayınlıyoruz.

Peki niye? Çünkü biz iyi bişeyden, faydalı bişeyden hiç bahseder miyiz? Bahsetmeyiz. Teraviye çağırsanız gelmeyiz ama nerde bi itlik var Deli Kasap ordadır ve orada olacaktır! ÇÜNKÜ BİZ KÖTÜLÜĞÜN TA KENDİSİYİZ!!! :P

Festivale Burak ve Karkas ile gitmeden önce geçmişte yaşadığımız başarısız kaykaycılık serüvenleri adeta gözlerimin önünden film şeridi gibi geçmişti. Örneğin interrail ile Fransa'ya gittiydik Burakla ve herif gidip dünyanın parasını verip bi kaykay satın almıştı. Yapma etme dememe kalmadan, belini incitirsin, kolenkanı kırarsın diye serzenişlerimi umursadan başlamıştı Paris'in arka sokaklarında "Back To The Future" tribi yaşamaya. Derken "Çötödönöröööönnnnk!" efekti eşliğiyle kay kayı ikiye ayıran Burak İzmirlioğlu'nun incinen kıç çatalıyla uğraşmak ve onun tedavi masraflarının dötümüze kaçması adeta haklılığımın ispatıydı!!!

Sonuç: "Havaya uçan 50 EURO+KDV (2'ye ayrılan kay kay parası)"
+ Dispansere verilen 28 EURO+KDV (Kıç çatalını tedavi etmek için tentirdiyot+pamuk parası!)İşte Barbaros Hayrettin'in Ulu Meydanına geldiğimizde bu duydular içerisindeydik.


SKATEBOARDING IS NOT A CRIME!

"Manyah la bunlar!"
"Aha bak la bu yaşa gelmiş neler yapiyo bah la bah!"
".mına koduğumun çocukları!"
"Kıza bak la kıza bak!"
"İşte Atatürk'ün vatanı emanet ettiği gençlik bu!"
"Ananızı siteyim!"
"Burada kaymayın ulan!"
"Düşmeden nası gidiyonuz?"
"Sizin anneniz babanız yok mu?"
"Kay kay komünist işidir!"

İşte kaykaycı gençlerin necip Türk halkından duyduğu tarihe geçmiş kayıt altına alınan 10 yüce özlü müthiş söz. Halkın arasına sızan acar Deli Kasap muhabirleri Karkas ve Mazhar Bilgiç sizin için derledi!
İnternette bi araştırma yaptım, Frenk memleketlerinde KAMUSAL BAZI ALANLARDA KAY KAYCILIĞIN YASAK OLDUĞUNU HUŞU İLE ÖĞRENDİM! Çünkü bu tip nemelazımcılığın kay kayın anavatanında dahi var olması beni nedense rahatlattı.

Gavur kay kaycı kardeşlerimizde bu durumu protesto etmek için "SKATEBOARDING IS NOT A CRIME!" baskılı tişörtler giyiyormuş :)

Geleceğe Dönüş filmini izleyip de Michael J. Fox'un canlandırdığı karakterin kaykay sahnelerinden etkilenmeyen var mıdır? Belki Mazhar Bilgiç etkilenmez; (Kay kaycılığın aylak işi olduğunu söyleyip terk etti mekanı, valla şaştık :) Çaktırmayın; adam 34 yaşında; kendisini 55 yaşında zannediyor!!!)

O gün kay kaycı kankaları (Mahzar Agabey hariç) çok sevdik. Mahzar agabeyin söylediği şu sözler aklımdan çıkmıyor arkadaşlar,  dayanamıyorum, buraya da yazacağım:
"Hey be heey; koca Hayreddin; korsanların kralı; paşaların paşası; sendeki şu azamete bak bir de şu yezidlerin ahval ve şeraitine! Azametli gölgen altında sürülen bu şeytan arabalarının azabına dayanamıyorum ve şu meydan-ı Cihadı terk-i mekan eyliyorum!

HOŞÇAKAL KOCA SAKAL!
HOŞÇA KAL DENİZLER ARSLANI; KAPTAN-I DERYAM; RÜYA-İ HÜLYAM!"


Fotoğraflar: Jorun Amundsen
Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: