MÜZİK ÖTESİ

Aylin Duruoğlu Serbest Bırakılsın

Murat Arda - 21 Temmuz 2009

Aylin Duruoğlu için birşeyler yapmamız gerek diyerek bazı web sitelerinin sorumluları ve bazı popüler internet mecralarının moderatörlerine, meslekdaşımız Aylin Duruoğlu için dayanışma talebinde bulundum. İlk anda aldığım cevap, doğrusu beni bir hayli şaşırttı ve üzdü. Çünkü bu konuda görüştüğüm ilgililer benzer kaygılarla karşı çıkıyorlardı... Kayıtsızlıklarına gerekçe şuydu: "Bizim politik bir misyonumuz yok."

Halbuki Aylin Duruoğlu vakasına müdahale çağrımız, salt politik bir durumdan ziyade, aksine; son derece insani bir dayanışmanın gerekliliği ile ilgili... Son derece haksızca süren bir meselenin, vicdanların körleşmesinin, halkımızın duyarsızlaşmasının korkutucu sessizliğini bozmaya yönelik bir adımdı. Kaldı ki politik bir durum olsaydı dahi, eğer mevzu bahis olan şey bir insana yapılan insanlık dışı bir uygulama ise siyasetin sesimizi çıkarmamamız için mazeret olması uygarlık ve insanlık ile bağdaşamaz diye düşünüyorum.

Aylin Duruoğlu'nu tanımıyorum. Politik görüşlerini bilmiyorum, bilemiyorum.

Bildiğimiz tek bir şey var. O da, bu gazeteci kadının, öldürülen bir silahlı eylemci ile "üniversiteden arkadaş olması" dışında tek bir somut bilgi ve dayanak olmaksızın aylardır kodeste tutulması!!!

Vicdanı ve aklı vasatın biraz üstünde her insanın çok iyi bildiği gibi suçsuz yere aylardır hapiste çürütülmeye çalışılan, hakkında 1 tane bile ciddi delil olmayan, ulusal çapta yayın yapan bir günlük gazetenin internet sorumlusu Aylin Duruoğlu'na yapılanlara katlanabilmek mümkün müdür?

Bu hanımefendi bizim meslekdaşımız. Vatan Gazetesinin İnternet Sorumlusu.

Aşırı sağ ve hükumet yanlısı basın, fallik sorunlu, cinsel sapkın ve insani açıdan ciddi sakat olduğunu, bu kızcağızın hala devam eden tutukluluğu sürecinde ispatlarken toplumda ciddi bir reaksiyonun esamisi dahi okunmamakta.

Devlet, hükumet, asker, polis ve büyük medya kartellerinin arasında süregelen hesaplaşma uğruna masum bir insanın harcanmasına göz yumulabilir mi?  

Şunu asla unutmayın;

Hepimiz Aylin hanımın yerinde olabilirdik...

Çağrımız, bir gazetenin internet sorumlusu olan Aylin Duruoğlu'nun bir an evvel serbest bırakılması içindir.

İnternet çağında, bir internet gazetecisine yapılan bu meşum haksızlığa duyarsız kalmayalım.

Deli Kasap dergisi olarak, tüm internet medyasına, kişisel site sahiplerine, başta rock müzik dergileri olmak üzere; internet yayıncılığı da yapan her kuruma Aylin Duruoğlu ile dayanışma çağrısında bulunmak istiyoruz.

dergi@delikasap.com adresine konuyla ilgili mesajlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.

AYLİN DURUOĞLU BİR AN EVVEL SERBEST BIRAKILSIN!

 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: