MÜZİK ÖTESİ

Ateistlere zulüm günleri başladı

Deli Kasap - 18 Haziran 2015

Türkiye'deki yobazlar bir Suudi Arabistan ya da Irak'taki yobazlardan biraz daha şanssızlardır. Bir kere kafaları çok pis karışıktır; zira ülkenin kurucusu rakı içen, sosyal demokrat diyebileceğimiz kafada, çok afedersiniz -laik- bir büyüğümüzdür; dakika bir, gol bir, yobazın zaten olmayan bilinci ilk buradan dumura uğrar.

Ama ülke halkının yaklaşık bir %40'lık kesimi vardır ki, bunlara "Türk Tipi Müslüman" diyebiliriz; bunların büyük bir kısmı 5 vakit namaz kılmaz ama cumaya gider, çoğu el ele tutuşup gezen ve sevişen gençleri sevmez, kıskanır ya da hor görür ama kendisi keraneye gitmekte bir beis görmez ya da komşunun kızına farklı gözle bakmayı, yoldaki üniversiteliyi taciz etmeyi de kendine hak görür. Bu yüzde kırklık kesimin hemen hemen ekseri bölümü ise mesela domuz asla yemez ama hırsızlık onlar için çok da sorun değildir falan...

İşte Türk Tipi Müslüman'lar için "Yüzde Yüz Şerri Özgürlük Ayı" Ramazan, ülke insanımızın senede bir ay kendini gerçek anlamda şeriatçı gibi duyumsaması için bir rahatlatıcı dönemdir.

Tabi bu dönem ateistler için ise adeta bir zulüm dönemidir zira senenin geri kalan bölümlerinde her türlü günaha koşarak coşan Türk Tipi Dindarlar, sadece 1 aylık sürecek ultra radikal dinciliğin tuhaf hazzını, inançsızları inciterek çoğaltmayı bir halt zannederler. Bir İslami illüzyon, bu bir ay içerisinde tüm günahların silineceği varsayımıyla aşırı bir abartı çerçevesinde yaşanır; ne kadar oruç kafana vurursa o kadar müslümansındır!

...Tabi ki samimi müslümanlara saygımız sonsuz, tabi ki kendi inancının yanı sıra başkalarının inançsızlığına da saygı gösterebilen az sayıdaki hakiki, otantik müslümanların başımızın üstünde yeri vardır.

Fakat kimse kusura bakmasın; Ramazan inançlılar için elbette ki kutlu bir ayken örneğin biz Şamanlar için bir zulüm ayıdır.

Ramazan-ı Şerif, tüm inananlara, inanmayanlara hayırlı, uğurlu, az kanlı olsun.

Ateistlere zulüm günleri başladıYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: