MÜZİK ÖTESİ

2010 Yılının Kokuşmuş Yumurta Yarışmalarında İpi Göğüsleyenler

Deli Kasap - 11 Ocak 2011

DeliKasap okuyucularının geçtiğimiz senenin en kolpacılarını belirlediği yarışma sona erdi.

Çürük Yumurta Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Yılın Müzik Yazarı ödüllerinden başlıyoruz:

2010 Yılının Kokuşmuş Yumurta Yarışmalarında İpi Göğüsleyenler

Mehmet Tez Yılın Müzik Yazarı, Milliyet "Müzik" Yazarı, Üniversitelerdeki protestocu öğrencilere kolpacılık yaptığı ve iktidarı yaladığı gerekçesiyle ipi açık ara göğüslemiştir. Yukarıdaki fotoğrafta Miami'de bir konserde görüntülenen(?) Tez, Hürriyet'ten Sinem Vural, Blue Jean'den Doğu Yücel gibi "dişli" rakipleri arasından sıyrılarak yarışı açık ara önde bitirdi. Ağırlıklı olarak rock müzik yazan bir gazetecinin eylemci öğrencilerle dalga geçer gibi, onları azarlar gibi yazı yazma cüreti ne gibi bir boş özgüvenle alakalıdır?  Bu soruya yanıtı olanlar, aşağıdaki yorum kısmına görüşlerini yazarlarsa bu konuda aydınlanmış oluruz. Sinem Vural, normalde sevdiğimiz bir yazar olmasına rağmen U2 konserinde seyircinin Babacan'a olan tepkisinden hiç bahsetmemesi vesilesiyle adaylığa uygun bulunmuştu ve fakat gereken performansı gösteremedi. Doğu Yücel ise bir ara atak yapsa da nefesi yarışmaya yetmedi. Sonuçta, Kokuşmuş, Çürük ve Pis Yumurta Mehmet Tez'e nasib oldu!

Yılın Şarkıcısı:  Yaptığımız tüm lobilere rağmen Teoman'ı seçtirememenin üzüntüsünü yaşamıyoruz desem yalan olur. Sezen Aksu'ya olan kızgınlık dinmemiş olmalı ki, rakiplerine fark attı. İsmail Türüt de yüksek performansıyla bir hayli oy topladı ancak kazanan Küçük Serçe oldu.
 

Yılın Televizyonu TRT (Tüm Kanalları):  ATV, TGRT ve Kanal 7 gibi "mütedeyyin rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarabilmelerinin sebebi ne olabilir? Bu konuyla ilgili de yorumlarınızı bekliyoruz.
 

Yılın Politikacısı: Tayyip Erdoğan Olması bizi şaşırtmadı. Ama kendisini takip edenin Canan Arıtman ya da Hüseyin Çelik değil de Doğan Tarkan adlı bir sol parti başkanının olması sürpriz oldu, enteresan.
 

Yılın En Kolpa Sivil Toplum Girişimi: oyların büyük çoğunluğunu alan Yetmez Ama Evet girişimi olması nasıl değerlendirilebilir? Deniz Feneri, Genç Siviller ve Mazlum Der'i geride bıraktılar...
 

Yılın Sinema Yönetmeni: Mahsun Kırmızıgül. Açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşadık. Çünkü DeliKasap okurlarının Dünyanın En Yüzeysel Adamı olan Sinan Çetin'e çürük yumurta ödülünü vermesini beklerdim. Ancak onlar Mahzun Kırmızıgülü bu şerefe layık gördüler. Üstelik Osman Sınav ve Zübeyr Şaşmaz, barajı bile geçemediler!

Yılın Gazetesi: Taraf. En yakın rakibi Vakit (Akit) bile Taraf'ın yakınına ulaşamadı. Büyük nefret toplayan bu gazetenin bir özeleştiri yapması şart.

Yılın Gazetecisi. Emre Aköz, yumurtayı en hakeden isim oldu. Engin Ardıç'ı bile geçmesini neye bağlıyorsunuz?

Yılın Komedyeni: Cem Yılmaz, Okan Bayülgen, Beyazıd Öztürk gibi komedyenleri dahi geride bırakıp ipi göğüsleyen bir siyaset adamı oldu. Devlet Bahçeli'yi kutluyoruz.

2010 Yılının Kokuşmuş Yumurta Yarışmalarında İpi Göğüsleyenler

Anketimize katılım gösteren tüm DeliKasaplara teşekkür ediyoruz.

Adayların oy dağılımı için:

http://www.delikasap.com/curukyumurtaYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: