MÜZİK ODASI

Türkiye Metali'nde Yeni Bir Nefes: Sexen

Jorun Amundsen - 12 Ekim 2009

12 Eylül faşist darbesinin yıl dönümünde piyasaya bir Heavy-Metal Bombası düştü. İlk Deli Kasap forumunda adını duyduğumuz Sexen, profesyonel anlamda kısır rock piyasasında kendini öne çıkarma potansiyeli taşıyan gruplardan ve müzikleri gayet vurucu.

Dünya metal müzik ailesine yeni katılan SEXEN'in iki yıllık süreç sonunda tamamlanan Censored Inc. isimli albümü, Soulfulworks Records ve EMI işbirliği ile 12 Eylül 2009 tarihinden itibaren tüm müzik marketlerdeki yerini alıyor!

Daha önce birçok albüm kaydı ve konser performansında yer almış Salih Süleymanoğlu, Kemal Atayeter, Evren Tolgay, Cemal Atayeter ve Eren Gürsoy gibi isimlerden oluşan SEXEN, bestelerini, sözlerini ve düzenlemelerini üstlendikleri 12 şarkıdan oluşan bu çalışmada ayrıca Emir Ersoy ve Volkan Gümüşlü gibi değerli müzisyenlerle de çalışma imkanı buldu.

Censored Inc. albümü, devlet-toplum-birey ekseninde Türkiye'nin sosyal yakın tarihine yönelik konuları eklektik bakış açılarıyla ele almıştır.

Hoyrat bir neslin temellerinin atıldığı tarih olarak görülen 12 Eylül'ü, amaç ve yöntem tartışmalarından sıyrılarak değerlendiren grup, bizleri bir darbe sonucunda 29 senede oluşan genel toplum yapısını ve bu yapının gençlik üzerinde oluşturduğu baskıları fark etmeye çağırıyor.

Albüm; bünyesinde birçok metal alt türevini barındıran, sert, teknik ve melodik müzikal yapısına ek olarak, politik açılımlara dair ironik söylemleriyle de ön plana çıkan, dinleyicilere sunulmuş gürültülü bir çalışma özelliği taşımaktadır.

Censored Inc. albümünde popüler müzik tarzındaki şarkılarda karşımıza çıkan rahat algılanabilir trafik mantığı, yine Türkiye'de ilk kez denenen vokal aranjmanı ile desteklenmektedir.

Albümde yer alan parçalar:

PROLOGUE :
A.D. September 12th

CHAPTER I - GOVERNMENT :
Political Masquerade
Permitted Boots
Forbidden Zone
Stolen Chastity

CHAPTER II - SOCIETY :
Demanded Success
Asymmetrical Origin
Conventional Beliefs
Chauvinistic Herds

CHAPTER III - PERSONALITY :
Sexual Disharmony
Theatrical Dependency
Skeptical Reflections

Albüme aşağıdaki adres üzerinden indirimli sahip olabilirsiniz.
http://www.dr.com.tr/Product.aspx?pid=0000000291403http://www.thesexen.com
http://www.censoredinc.com
http://www.thesexenshop.com


Ayrıca albümden, 3 parçayı grubun facebook ve myspace sayfalarından dinleyebilirsiniz.


http://www.myspace.com/thesexen
Sexen Facebook Sayfası

Sexen grubu, yayınladıkları debut albüm sonrası canlı ilk performanslarını Deli Kasap Dergisi 8. Yıl Kutlamaları kapsamında 28 Ekim Çarşamba gecesi Kemancı Rock Bar'da gerçekleştirecektir.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: