MÜZİK ODASI

Poison'ın CEVVAL gitaristi ile Buluşmaya Hazır mısız? Kotzen İSTANBUL'DA

Murat Arda - 6 Ekim 2010

Rivayet odur ki Richie Kotzen'in hardrock aleminde yıkmadığı yuva, kırmadığı kalp, ellemediği .öt kalmamıştır! Poison grubunun Türkiye'deki en büyük hayranlarından, kankam punk Levent'in geçtiğimiz yıllarda Kotzen'in çapkınlığı ile ilgili söylediği laflar aklımdan çıkmıyor; "Adam herkese atlıyordu, Rockett'in de karısını s.kince gruptan attılar!!!" Bu lakırdı ne kadar spekülatif ne kadar gerçeği yansıtıyor kestiremiyorum ama Kotzen'in libidosu yüksek olduğu aşikar. Yabancı hayranı histerik Türkiyeli kadın hayranlarına benden bir tiyo olsun.

Son dönemde belki görece "un-populer" lakin kesinlikle kalburüstü ve adeta "müzik için müzik üreten" sanatçıları ülkemize getiren Mood'un bence Türkiye müzikseverine geçtiği bu büyük kıyak sadece cinsel iştahlara yönelik bir çaba değil. Zira birçok otoriteye göre Richie; daha genç sayılabilecek bir yaşta olmasına rağmen dünya çapında bir gitarist olarak kabul görüyor:

Poison'ın CEVVAL gitaristi ile Buluşmaya Hazır mısız? Kotzen İSTANBUL'DA

"Rock, blues, metal, jazz, fusion gibi birbirinden farklı müzik türlerini başarıyla yorumlayan gitar virtüözü Richie Kotzen ilk albümünü 17 yaşındayken çıkardı ve kısa sürede bir çok müzisyenin birlikte çalışmak için can attığı bir müzisyen haline geldi. Greg Howe, T.M.Stevens, Gregg Bissonette, Guthrie Govan, Marco Mendoza ve Stanley Clarke gibi usta müzisyenlerle çalışma fırsatı da yakalayan Kotzen ayrıca dünyaca ünlü MR. BIG grubuyla da çalmıştır.

Üstün tekniğe sahip (Guitar Techniques dergisinin bir sayısında Steve Vai'nin bir licki medium - orta ile ele alinirken, Richie Kotzen'inki very hard - çok zor statüsündedir), gamlara son derece hakim, müzikte arayış içinde olan Richie Kotzen, özellikle son yıllarda yayınladığı blues ve classic rock arası albümleriyle daha geniş kitlelere hitap etmeye başlamış ve bu sayede de 2006 yılında ünlü grup ROLLING STONES'un turnesinde açılış grubu olarak sahne aldı."

Richie Kotzen konseri 14 Ekim 2010 tarihinde Jolly Joker Balans'ta gerçekleşecek. Bu arada duman bağımlılarına organizasyonun bir notu var:

"Jolly Joker Balans'ta geniş bir sigara içme alanı bulunmaktadır, konsere kayıtsız kalmayın!!!"Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: