MÜZİK ODASI

PLACEBO İSTANBUL KONSERİ KURUÇEŞMEDE!!!

Murat Arda - 17 Haziran 2009

Son albümleri "Battle for the Sun" daha piyasaya çıkmadan yayınladıkları ilk single "Battle for the Sun" ile Avrupa listelerine zirveden giren Placebo İstanbul'da! Yeni albümü 8 Haziran'da piyasaya çıkacak olan grup, turnesi kapsamında 23 Haziran akşamı'da İstanbul'da olacak!

İsmini bir tıp teriminden alan ve ilaç niyetine verilen ama hiçbir fonksiyonu olmayan madde anlamına gelen Placebo, iki eksi okul arkadaşının Londra Metrosu'nda karşılaşmalarıyla kuruldu.

Molko, Olsdal ve Robert'den oluşan grup 1995'te ilk single çalışmaları "Bruise Pristine" i yayınladı. Albüm, Michael Stipe, Bono, David Bowie, Marilyn Manson gibi önemli isimlerin dikkatini çekince büyük gruplarla alt grup olarak turne serüvenleri başladı. Büyük çıkışlarını ise David Bowie turnesinin ardından, Bowie'nin 50. yaşgünü partisinde verdikleri konserle yaptılar. Robert bu süreçte gruptan ayrılınca Placebo yoluna, Steve ile devam etti. 1998 yılında grup "Without You I'm Nothing" albümü ile modern rock ilahları arasında yerini aldı. Başarısını ve farklılığını her albümde dinleyicisine bir kez daha ispatlayan Placebo, 2003 senesinde çıkardığı "Sleeping With Ghosts" albümünde elektronik öğelerle rock tarzını buluşturdu.

Grup bu albümle birlikte bir cover albüm ve "Live in Paris 2003 Soulmates Never Die" adlı bir dvd ile de hayranlarıyla buluştu. Grup 2004 yılının ocak ayında çıkardığı "Once More With Feeling" da tüm single çalışmalarını bir araya getirdi ve tüm single videolarını kapsayan bir de dvd çıkardı. 2006'nın Mart ayında ise 5. stüdyo albümleri "Meds" dinleyiciyle buluştu. 1 Ekim 2007 de Steve Hewitt gruptan ayrıldı. Yeni albüm onsuz hazırlandı.

İşte Grubun Yeni Kadrosu:

Brian Molko - guitar/vocals Stefan Olsdal - bass Steve Forrest - drums

Placebo, 9 Aralık 2000, 13 Eylül 2003 ve 3 Eylül 2006 tarihlerinde, İstanbul'daki hayranlarıyla buluştu. Şimdi yeni albüm ve yeni şarkılarla yeniden İstanbul'da!

Placebo hayranlarına güzel bir haberimiz daha var. Grup yeni albümleri ile aynı adı taşıyan parçaları "Battle For The Sun"ı www.placeboworld.co.uk adresinden ücretsiz olarak indirilmesine izin veriyor. Biletler çok yakında biletix'te satışta olacak.Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: