MÜZİK ODASI

Niyetliler mi? EVET, fakat Art Niyet'liler!!!

Murat Arda - 25 Ağustos 2010

Bin sene evvel falan, eskiden bizim Beşiktaş'ta "miki filmlerin oynatıldığı" ve yer göstericilerin "YERLERE PATLATMAK SERBEST, KOLTUKLARA PATLATMAK YASAKTIR!" diye çemkirerek hizmet verdiği, izbe, pislik bir sinema vardı. İlk gençliğin merakı ve mütedeyyin çevrelerde yasaklanan şeylerin çekiciliğinin artması gerçekliğiyle bu sinemaya Gondol Selo, Alli Balli Cici Balli (Camcı Ali), Piç Kutlu, ve Kapıcı Yaşar namlı cerahat kankalarla gittiğimiz çok olmuştur: YILDIZ SİNEMASI!

Ama biz büyüdük ve kirlendi dünya: Yaşım ya 17 ya 18'e geldiğinde artık Yıldız Sineması normal erotik filmlerin arasına PARÇA ATMA modasını terketmiş, sözkonusu sinema salonu BLACK METAL konseri düzenlenebilecek kadar "uç nokta" fikirlerin cereyan edebildiği bir enteresan mekan haline dönüşmüştü.

İşte o günlerden birinde WITCHTRAP adında bir black metal grubunun konserine gitmiştim. Kara Metal. Leş. Neden gittim bilmiyorum, sanıyorum o dönemlerde metal adına var olan tüm etkinliklere gidiyordum. Ayrıksı ve kafasıkarışık ilk gençlik dönemi haha. Ancak Witchtrap'in önemini yadsımamak lazım, kısır metal arenasında bayağı bir ses getirmişlerdi. Sonra Hakan Kuzu ile arkadaş olduk, hatta Bulgaristan topraklarında beraber gezmişliğimiz falan filan da vardır.

Wiitchtrap'ın esas oğlanı Tarkan Gürol idi. Bir süre sonra Black Metal ile olan tüm ilişkisini koparıp kendini iyiden iyiye rock'n'roll'a verdi ve yeni bir grup Türkiye metal & rock sahnesine Tarkan Gürol öncülüğünde sıkı bir giriş yapıverdi: Art Niyet!!!

Kadroda asık suratlı, fallik sorunlu Black Metalciler yoktu, bunun yerine dilber dudaklar, hanımeller ve yuvarlak hatlar ve danseden güzellerin katkısıyla adeta bir cümbüş, bir nümayiş estetiğinde, daha eğlenceli, daha rock'n'roll bir kulvarda koşmaya başlamıştı topluluk ve belki de Türkiye'nin en cesur sahne şovlarına imza atılıyordu.

Sahnelerde dansçı kadınların, yarı çıplak ablaların arz-ı endam eylediği pek Türk-Metal sahnelerinde görülmüş şey değildi, sanki bu bir Türk topluluğu değil de Rusyalı bir rock grubuydu!!! Nitekim grup şu anda Rusya'da yavaş yavaş tanınmaya başladı bile, lakin en az Rus kadınları kadar cesur ve alımlı dansçıları sayesinde değil de RUSSIAN ROLL adlı parçaları (bir halk türküsü olan KATYUŞA'nın rock versiyonu) sayesinde...

Grubun gitaristi Tarkan Gürol yaptıkları müziğe inanıyor ve Ramazan ayında Deli Kasap okuyucularına vermek istediğiniz mesaj nedir sorumuza aşağıdaki gibi haykırıyordu:

"EVET!!! NİYETLİYİZ, LAKİN ART-NİYETLİYİZ!"

Koyu Black Metal'den Tatlı Sert Hardrock'a: ART NİYET

Kendisine oruçlu kafayla "Tövbe-ten zalimin mi nefsihi" diyor ve grubuna başarılar diliyoruz!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: