MÜZİK ODASI

Manic Street Preachers Yeniden!!!

Jorun Amundsen - 4 Haziran 2009

İngiliz punk-rock'ın en önemli gruplarından biri olan Manic Street Preachers yepyeni albümleri "Journal For Plague Lovers" ile yeniden müzikseverlerin karşısında!

 

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de konser veren, sevilen grup Manic Street Preachers'ın 9. stüdyo albümü olan albümün çıkış parçası "Jackie Collins Existential Question Time" oldu. Manic Street Preachers'ın yepyeni albümü "Journal For Plague Lovers"ın en önemli özelliği; The Holy Bible albümlerinin yayınlamasından sonra grubun beyni olarak görülen ve 1995 yılında kaybolan üyesi Richey Edwards'ın yazdığı şarkı sözlerini içermesi. Sağlığı ve durumu ile ilgili bir ipucu olmamasına rağmen grup arkadaşları Richey'in hala hayatta olduğuna inanıyorlar. Ve her ne kadar grup üyeleri kabul etmese de albümün son şarkısı olan "William's Last Words" için Richey Edwards'ın intihar mektubu olduğu konusunda söylemler bulunuyor...

Bazı ülkelerde tepki albümün kapağında yer alan tablonun sanatçısı Jenny Saville ise, grubun The Holy Bible albümün kapak tasarımınında arkasındaki isim olarak dikkat çekmişti.

 

Ayrıca Manic Street Preachers son olarak, özel bir proje albümü için Rihanna'nın Umbrella şarkısının yorumlamıştı. Manic Street Preachers yorumuyla Umbrella şarkısını dinlemek için grubun resmi internet sitesi olan www.manicstreetpreachers.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaybolan grup üyesi Richey Edwards'ın liriklerinin yer aldığı bu çok özel albümü sakın kaçırmayın...

 

Manic Street Preachers'ın merakla beklenen albümü, Sony Music etiketiyle RADYO ODTÜ'nün katkılarıyla şimdi müzik marketlerde!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: