MÜZİK ODASI

MADRID'DE HARDCORE SIRA GECELERİ

Rumble Tayfun - 23 Mart 2008

MADRID'DE HARDCORE SIRA GECELERİ

 

Eşim Carmen'in Türkiye'nin yakın tarihini ve Avrupa Birliğine girme çabalarının geçmişini ayrıntılı olarak açıklayan 'Turquia - La Apuesta por Europa' adlı kitabının yayınlanmasının ardından kariyerinin alıp yürümesi ve Lübnan senin, Portekiz benim konferanstan konferansa koşması sebebiyle evde yalnız olduğum geceleri değerlendirmek için böyle bir program başlattım kendi çapımda. Siz de yapın güzel oluyor.

 

VOLUME I:

 

MİSAFİRLER: Fabrika tayfasından Punk baba-oğul Pedro ve Dani, Darwin Flesh'in gitaristi Sergio.

Menü: Yaprak Sarması, karışık dolma, şarap&bira, Pedro Usta'dan defneli karides

 

PROGRAM:

- Yeme-içme

-         Muhabbet

-         Fatih Akın'ın 'Köprüyü Geçmek' belgeseli (İspanyolca altyazılı)

-         Türk çayı ve muhabbet

-         Türk çayı ve muhabbet

-         Türk çayı ve muhabbet

Gözler şahane!:

VOLUME II:

 

MİSAFİRLER: Komşu mahalle olan Moratalaz'ın, antifaşist hardcore militan tayfasının ileri gelenlerinden thai-box üstadı Kostra ve Abdala.

Menü: Hünkar beğendi, nohutlu pilav, gavurdağı salatası, patlıcan salatası, bira

 

PROGRAM:

 

-         Yeme içme

-         Muhabbet

-         Summer Breeze Festival - 2002 DVD'si

-         Muhabbet

-         Roadrage karışık DVD'si

-         Muhabbet + Bira

-         Muhabbet + Bira

-         Muhabbet + Bira

İADE-İ ZİYARETLER:

 

Sergio, Madrid'in tanınmış piercing üstadlarından biraderi ile kaldığı eve yaptığı yemek davetinde Galicia üsulu kurufasülye yedik. Maalesef o ziyaretten fotolar yok ama Sudanlı biraderim Abdala'nın evindeki ziyafetinkiler var. Ziyafetin konukları yine aynı. Hardcore insanları Abdala, Kostra, bi de ben.

 

Menü: Safranlı körili tavuklu pilav, patlıcan salatası, bademli mevsim salatası, şahane humus

 

PROGRAM:

-         Yeme, içme

-         Muhabbet

-         Darwin parkına takılan hardcore punk tayfasının teenagelik zamanlarından kalma görüntülerinin bulunduğu konser ve parti videolarını teker teker izleyip, gülmekten alta işeme faaliyeti.

-         Darwin parkı hardcore-punk tayfasının resmi futbol takımı Demoledores'in defans oyuncusu Abdala'nın futbol maçını darwin tayfasının geri kalanıyla birlikte tribünden seyretme ve bilumum tezahürat. Maçı 4-3 alan Demoledores'in galibiyetini Nukle Barda kutlamaya gitme. Bar kapalı olduğu için Çinli kuruyemişçiden alınan bira ve çekirdekleri barın önündeki parktaki banklarda muhabbet eşliğinde tüketme. Adamlar ligini kurmuşlar olayın, birbirlerine karşı hakemli, müşahitli, fikstürlü maçlar yapıyorlar. Bizim memlekette iki metalci takımı bir araya getirmek ciddi emek ve sabır gerektiriyor. Onda da kavga çıkıyor, küslükler oluyor :) der taşı gediğine koyarım.

Bizim Temel Reis'in duman versiyonu biraz daha değişik tabi:

Sen kalk Afrika steplerinde şeker gibi çocukken gel buralara Hardcore'cu ol, gitarist ol grup kur! Her zaman her ortamda her zaman söylerim. Hem orada, hem burada, her yerde en güzel, en renkli adamlar benim arkadaşlarım valla.

Abdala kardeşimizin oda duvarı. İnsan araya köklere dönüş hesabı bi Kunta Kinte, bir Cuma, bir Obama fotosu koyar, varsa yoksa dövüş,metal, hardcore, punk. Adam olmaz bu herif. Şu formattaki bir adamın buranın en lüks mağazalarından birisi olan El Corte Ingles'de çalışıyor olması da ayrıca kafa karıştıran bir durum. Kostra İspanyol PTT'sinin ana deposunda forklift şoförü. Sabah 6, akşamüstü 3 mesaisi var, o gayet normal geliyor kulağa mesela.

VOLUME III

COMING SOON HESABI.

 

tayfun_altinbas@hotmail.comYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: