MÜZİK ODASI

Long Live Rock'n'roll!!!

Sadi Tirak - 31 Aralık 2005


9 Şubat 2005 İstanbul
Taksim, Bronx Club
ADLER'S APPETITE Konseri

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında kendi grubuyla ilk defa İstanbul seyircisi karşısına çıkmış olan Guns N' Roses'ın efsanevi ilk albümü "Appetite For Destruction"ın yaratıcılarından Steven Adler grubu Adler's Appetite ile birlikte, Bronx Productions tarafından bir kez daha İstanbul'a getirilmişti. İlk konserde Steven Adler ve tayfasını kaçıranlar veya Rock'N'Roll'un fiziksel yaş tanımayan o asi ve eğlence düşkünü 'parti ruhu'nu yeniden buram buram solumak isteyenler için güzel bir fırsattı bu konser.


Grubun Bronx Club'taki ilk konserine nazaran çok daha kalabalık bir kitle vardı mekânda bu sefer. Üstelik dışarıdaki dondurucu soğuğa ve tüm şehri bir hafta boyunca etkisi altına alan kar muhalefetine rağmen


Saat 23.00 civarı mekâna girdiğimizde dışarıdaki titreyişlerimiz yerini, neredeyse adım atacak yer dahi kalmayan mekândaki kalabalığın sıcaklığında terlemeye başlamamıza bırakmıştı. İlk konserde olanlardan duyulanlar, etkisini göstermişti anlaşılan.


1 saate yakın bir bekleyişten sonra sırayla vokalist Jizzy Pearl (Love&Hate, Ratt), Bassçı Robbie Krane (Ratt, Vince Neil), davulcu Steven Adler, gitaristler Brent Muscat (Faster Pussycat), Keri Kelli (Slash's Snakepit, Ratt, Warrant) ve son olarak da meşhur 'Punk Levent' seyircilerin arasından -güç de olsa- geçerek sahneye ulaştılar.


Yoğun alkış ve ıslık sesleri arasında GNR'dan "It's So Easy" ile konsere giren grup, yine GNR'dan "Nightrain" ile devam etti. Ön tarafta açılan 'Long Live Rock'n'Roll!' pankartı ile de iyice havaya giren grup ve izleyiciler, GNR klasikleri "Mr. Brownstone", "Rocket Queen", "Used To Love Her", "Civil War" ve tabii ki "Sweet Child O'Mine" ile de ortamı adeta 'sarsıyorlardı'. Aslında seyirci, havanın yarattığı psikolojik donukluktan mıdır bilinmez pek katılımcı değildi her şarkıya. Fakat grup elemanları ve özellikle Axl Rose tonunda tuttuğu sesiyle dikkat çeken vokalist Jizzy Pearl ve davulun başında her şarkı sonrası ayağa fırlayan Steven Baba, seyirciyi nasıl 'gazlayacaklarını' çok iyi biliyorlardı.


Şahsen mekânın en arkalarında, sahneye en uzak yerlerde bir yerde konseri takip ettiğim için ben de çoğunlukta olan hareketsiz seyirci kitlesi içindeydim ama neyse ki bu durum gecenin ihtişamını ve eğlencesini bozacak bir unsur teşkil etmiyordu.


Grup cover'ladıkları Bob Dylan ("Knockin' On Heaven's Door"), Thin Lizzy ("Hollywood"), Aerosmith ("Mama Kin") parçaları ve bassçı Robie Krane'in Bon Scott anısına seslendirdiği AC/DC klasiği "Sin City" ile Rock'N'Roll'un ölümsüz ruhuna saygı duruşunda bulunurken, kapanışı "Welcome To The Jungle" ve "Paradise City" ile yaparak yoğun ıslık ve alkış sesleri arasında bu eğlenceli geceyi tamamladı.


Özet olarak; kalabalığa oranla seyirci coşkusunun kısıtlı kaldığı fakat grubun çok canlı olduğu, sahnede çok eğlendiği, Steven Baba'nın hâlâ taş gibi olduğunu bir kez daha anladığımız, eğlence, içki, bol muhabbet, bol kahkaha ve Rock'N'Roll dolu bir geceydi.


PLAYLIST :

IT'S SO EASY
NIGHTRAIN
MAMA KIN
99
MR. BROWNSTONE
ROCKET QUEEN
SWEET CHILD O'MINE
KNOCKIN' ON A HEAVEN'S DOOR
PATIENCE
USED TO LOVE HER
CIVIL WAR
HOLLYWOOD
SIN CITY
WELCOME TO THE JUNGLE
PARADISE CITYYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: