MÜZİK ODASI

Kuzey Avrupa'dan Sıcacık Bir Enerji Patlaması: H.E.A.T

Alp Eren Doğan - 20 Temmuz 2010

Aslında şansızlık böyle bişey olsa gerek belki de biraz kızgınlık. Uzun zamandır onu dinle bunu dinle derken bi web radyosunda içini gıcıklayan bi ses duymuşsundur. Heyecanla arar, bulur, dinlersin. Vurulmuşsundur aşk gibi bişeydir içinin gıcıklanışı. İşte H.E.A.T bu etkiyi gösterebilen bi grup.

Kuzey Avrupa'dan Sıcacık Bi Enerji Patlaması: H.E.A.T

H.E.A.T 2007'de Dream ve Trading Fate gruplarının evliliğiyle Vokalde Kenny Leckremo, Gitarlarda Dave Dalone ve Eric Rivers; klavyede Jona Tee, bassda Jimmy Jay, davulda Crash yola çıkıyorlar. Ardından albüm hazırlıklarına başlıyorlar. Debut albümleri ünlü aktör Peter Stormares'in katkılarıyla mart 2008'de StormVox'dan yayınlandı.

Ardından başta kuzey avrupa ülkelerinde adlarından söz ettirmeleri fazla zaman almıyor. Hatta Stormares bazı program ve konserlerde eşlik bile ediyor. Debut albüm tam anlamıyla bir enerji patlaması. Vasat diyebileceğim tek bir parça bile yok.

2009'da Keep On Dreaming çıkarken aynı adlı parçanın radyo, canlı ve albüm versiyonlarını aynı adlı E.P.'lerinde yayınlıyorlar. http://www.youtube.com/watch?v=4Msf49IvDlU

2009 H.E.A.T için İsveç melodifestivalen ( http://www.youtube.com/watch?v=Ab2sOngXrys&feature=related ) ve Eurovision senesi oldu.

H.E.A.T - 1000 Miles gibi mükemmel bir melodic hard rock parçasıyla katıldıkları yarışmada sevenlerinin sayısını muhtemelen bi kaç misli katlamış oldular. Ve hemen ardından yine aynı adlı E.P.lerini çıkardılar.

İsveç'de bir TV programındalar. (Yerinde duramayarak gitarına sarılan Peter Stormares) http://www.youtube.com/watch?v=IZIqRKH55EU

Bu arada yeni albüm hazırlıkları sürerken Beg Beg Beg E.P.lerini hazırladılar.

Derken heyecanla beklediğimiz Freedom Rock geldi mart 2010'da. Belki de kendi özgünlüklerinin adıdır bu albüm.

Black Night'da Edguy ve Avantasia'dan bildiğimiz ve düet yapmadığı birinin kalmadığı:) Tobias Sammet var. Albümün hit parçası kesinlikle We're Gonna Make It to the End. Mükemmel sololarla bezenmiş, ritmin sizi alıp sokağa çıkmaya zorladığı bi parça. Sanırım H.E.A.T' i farklı kılan şey yaptıkları müziğin keyfine vararak, onun zevkini çıkara çıkara yapıyor olmaları. Danger Road'u dinlerken hiç durmayan bir enerjinin etrafınızı sardığını farkediyosunuz. Ardından gelen Shelter sizi eski bi sevgilinin anılarına götürüyor; Everybody Wants to be Someone ise 80lerin pop'n hard rock örneği desem yeridir. 2010da çığlık çığlığa yine ruhuyla, sololarıyla kuzey avrupa ufuklarında özgürce dolaştığını kanıtlıyor.

Albümün ardından gelen İngiltere turnesi öncesi Vokalist Kenny'de ciddi ses rahatsızlığı ortaya çıkmasıyla grup turneye Dynazty'den Nils Molin le devam etti. İzlediğim performanslarda ses renginde deformasyonu net olarak görülebiliyordu. Derken ilk paragraftaki şansızlık ve kızgınlığa gelelim; çok iyi vokali kaybetmek zor bir durumdur ve iyi bir ses rengi olan bu güzel adamın grubu ile yolları ayrıldı. Kendine ingilterede hayat kuracakmış... Şimdilerde H.E.A.T yeni bir vokal arıyor, muhtemelen bulacaktır da. Sanırım bi çok örnekte olduğu gibi bizler Kenny'yi arayacağız.

H.E.A.T Melodic Hard Rock ve Glam tadında yeteneğini gösterdi, grup müzikal yaşamını Kenny'den sonra devam ettirecek mi göreceğiz ama eğer yoluna devam ederse adlarından daha çok söz ettirecek ve bizleri ısıtmaya devam edecekler.

Herifçioğulları Feel The H.E.A.T diyor arkadaş... Hadi ruhlarınızı ısıtın biraz......

Kuzey Avrupa'dan Sıcacık Bi Enerji Patlaması: H.E.A.T


 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: