MÜZİK ODASI

Iron Maiden Telegol

Sadi Tirak - 31 Ekim 2006

Bir Deli Kasap geleneği olmasını beklediğimiz bu konseptin ilk bölümü "A Matter Of Life And Death" adlı albümleri ertesinde Iron Maiden hakkında oldu.

Ülkemizin Rock/Metal konularında usta kalemleri Şanver Ofluoğlu, Çağlan Tekil ve Doğu Yücel'in yanı sıra, tanıdığımız en die-hard Iron Maiden fanlarından Mert Yıldız, Çağlar Neçelik ve Deniz Tuncer bir araya geldi ve saatlerce Iron Maiden hakkında konuştu.
Bu fikir aslen Mert'in fikriydi. Şöyle ki
Kendisinden Iron Maiden'ın "A Matter Of Life And Death" adlı albümü hakkında Deli Kasap için bir yazı yazmasını istemiştim. Diğer alternatifler ise Doğu Yücel ve Deniz Tuncer'di. Mert ise bunu duyunca aynı albümü diğer iki kişinin de yazmasını istedi ve ortaya böylece 3 farklı bakış açısının çıkacağını düşünüyordu. Bu fikir üzerinde biraz kafa patlattıktan sonra ise bu "Telegol" konsepti aklımıza geldi. Üstelik gazetelerin spor sayfalarındaki futbol yorumcularını bir araya getirip yaptıkları bu toplu tartışma olayının müzik içerikli versiyonunun, Rock/Metal camiamızda daha önce yayınlanmış bir örneğinin olmaması da heyecanlandırmıştı bizi.
Hemen katılabilecek isimleri düşündük ve bu kadroyu oluşturduk. Bu isimleri bir araya getirmek ise oldukça zor oldu. (Okuyan da "rüya takım" oluşturuyoruz sanacak :p) Kişisel iş hayatları, yoğunluklar, hafta sonları olan konserler ve Mert arkadaşımızın İzmit'te ikamet ediyor oluşu sebebiyle uzunca bir süre toplanamadık. Olay ancak 8 Ekim 2006 tarihinde Pazar günü gerçekleşebildi. Mekân olarak Galatasaray'daki Tezgâh seçilmişti. İki masa birleştirildi, herkes yerini aldı, içecekler söylendi, kayıt aletinin "record" tuşuna basıldı ve muhabbet başladı:

(Not: Baştan uyaralım. Bu konsept için henüz tecrübesiz olmamızdan dolayı herkesin konuşmasını engelleyemediğim ve çoğu zaman da unuttuğum anlar oldu. Dolayısıyla ortaya çok zor anlaşılabilen ve çözülebilen bir kayıt çıktı. Okuyacak olduğunuz diyaloglar kayıttan anlayabildiklerim dahilinde yazıya aktarılmıştır.)

(çok yakında...)

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: