MÜZİK ODASI

"İçlerindeki Rock Aşkı Bambaşka" Olanların Buluşması 28 Ekim'de Kemancı'da

Cevher Bilger - 15 Ekim 2009
Deli Kasap Dergisi 8. Yaşgünü Partisi 28 Ekim'de Kemancı'daErotik Karate - Soul Sacrifice - Beyoğlu Kumpanya - Sexen - Taner Öngür

Deli Kasap dergisi 8. Yılını Kemancı Rock Cafe'de birbirinden çok farklı tarzlarda müzik üreten sanatçıların katılımıyla kutlayacak!

Gecede sahne alacak müzisyenleri tanıyalım:
EROTİK KARATE

Gündelik yaşamlarındaki sıkıcılıklara ve saçmalıklara hayatla dalga geçerek karşılık veren Erotik Karate ironik şarkı sözleri, kural tanımaz tavırları, küstah lirikleri ile Punk-Rock tarzında ve Türkçe sözlü müzik üreten bir topluluk. Misfist, Ramones, Komedi Dans Üçlüsü ve Motörhead etkileşimli Erotik Karate Deli Kasap dergisinin 8. Yaş gününde Kemancı'da 20:30'da açılışı yapacak.

http://www.myspace.com/erotikkarate
SOUL SACRIFICE

"Türkiye'nin en iyi Death Metal Grubu Soul Sacrifice'dır" desek kim karşı çıkar? Sanırım buna bir tek Soul Sacrifice vokalisti Özgür Özkan karşı çıkacaktır. Mütevazılıkları ile, dayanışmacılıkları ile, inatları  ve "harbi metalcilikleri" ile, belki de Türkiye'de hiçbir grubun olmadığı kadar "iyi" insanlardan mürekkep Soul Sacrifice, "Oryantal-Melodik-Death-Metal" klasmanında, brutal müzik sevmeyenlere dahi kafa sallatma potansiyelinde bir grup olarak Deli Kasap Gecesi'nde sahnenin tozunu attıracak.

http://www.myspace.com/soulsacrificetheband
BEYOĞLU KUMPANYA

Üniversiteler çevresindeki farklı amatör tiyatro ve müzik gruplarında çalışmalar yapan öğrenciler tarafından 2007 yılında kuruldular. Öncelikle Sokak tiyatrosu yaparak çalışmalarına başlayan grup, müzikal kadronun genişlemesi üzerine de, kendi tanımlamalarıyla; "tiyatro müziğinden tiyatral müziğe doğru", 'rock' altyapısıyla politik mesajlar içeren ve kendi bestelerinden oluşan konserlerini bugüne kadar birçok üniversite şenliği, festival ve barda gösterme olanağı buldular. Şu anda yeni bir proje üzerine çalışmalarını sürdüren topluluk, "ÜLKEMİZDEN" adındaki konsept-konser çalışmasının yanında birçok sokak oyunu da gerçekleştirdi. Şimdi de Deli Kasap için sahne alacaklar...

http://www.myspace.com/beyoglukumpanya
SEXEN

12 Eylül Faşist Darbesi'nin yıldönümünde Censored Inc. adlı yasal albümlerini yayınlayan Sexen, yeni bir grup olmasına rağmen, müzikleri ve duruşları ile hayran kitlesini büyütebilecek bir potansiyele sahip. Yine kendi deyişleriyle "hoyrat bir neslin temellerinin atıldığı tarih olarak görülen 12 Eylül'ü, amaç ve yöntem tartışmalarından sıyrılarak değerlendiren" Sexen, bizleri bir darbe sonucunda 29 senede oluşan genel toplum yapısını ve bu yapının gençlik üzerinde oluşturduğu baskıları fark etmeye çağırıyor. Grubun müziği, bünyesinde birçok metal alt türevini barındıran, sert, teknik ve melodik müzikal yapısına ek olarak, politik açılımlara dair ironik söylemleriyle de ön plana çıkan, dinleyicilere sunulmuş gürültülü bir çalışma özelliği taşıyor. Yayınladıkları albüm sonrasındaki ilk performansları Deli Kasap dergisi'nin 8. Yılını Kutlama Gecesi'nde vuku bulacak.

http://www.myspace.com/thesexen

TANER ÖNGÜR

Açıklamaya gerek var mı? Deli Kasap dergisi'nin en kıdemli yazarı, Türkiye'nin en eski gruplarından Moğollar'ın efsane basçısı, yürüyen Rock'n'Roll ansiklopedisi Taner Öngür'süz Deli Kasap partisi, Kamber'siz düğüne benzeyecektir.

http://www.myspace.com/tanerongurDeli Kasap gecesinde eski ve yeni kuşaklar birlikte olacak. 60'lardan bu yana Türkiye'de müzikal kültürü layığıyla temsil eden bir altkültürün mirasçısı Deli Kasap dergisi'nin 8.nci yılını kutlama partisi'ne davetlisiniz.

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: