MÜZİK ODASI

FESTIMAD 2008 (MADRID - İSPANYA)

Rumble Tayfun - 12 Haziran 2008

http://217.170.21.133/~festimad/08/index1.html

 

Benim bu festivale gitmeye hiç niyetim yoktu. Hellfest'e para artırıcam diye dibim düşmüş, burnumun dibindeki Electric weekend festivaline gidememişim (Bkz: http://www.electric-weekend.com/electric/) ne işim olur böyle bir line-up'ı olan festivalle. Ama hani dedim ya bizim hanımın ünü dağlar aştı diye, onunla röportaj yapan bir hatun, linkin parkla da röportaj yapacakmış, Carmen ricacı oldu bizde yanında gittik. Mekan bizim eve epey uzakta olan bir boğa güreşleri arenası. Buluştuk kapının önüne röportajı yapacak televizyoncularla, toplam beş kişiydik. Organizatör bizzat karşıladı kapıda. Ben bir hata yaptım çok oldschool gittim mekana, rumble-patchler vs. Carmen ve ben eli kameralı, mikrofonlu çantalı vs. medyacıların yanında sırıttık tabi, adam organizatör, kaçın kurrası, yermi?

 

Siz Linkin Park'ı 'görmeye' geldiniz, di mi? dedi. Evet dedim. Ben o adamı çok görürüm daha, ilk tanışma anımızda böyle bir yalan söylemiş olmak istemedim. O zaman ben bilekliklerinizi takayım, sizi şu taraftan içeri alayım diye ikimize yol verdi biz gittik. Linkin Park'la takılıcaktık direkten döndük yani sizin anlayacağınız. Girdiğimiz yer VIP tribünüymüş. Feci konforlu bir festival seyretmiş oldum. Konseri seyretme açısı ve atmosfer olarak bana İstanbul'daki Incubus konserini hatırlattı. Arka arkaya Black Out, Lost Prophets ve Linkin Park'ı seyrettim ama fanı değilim ki hiçbir grubun. Öyle film seyreder gibi sağı solu insanları, sahneyi set-up'ı falan seyrettim. Linkin Park çalarken sigara içmek yasaktı, heryerde yazıyodu 'kimse Linkin Park'ta sigara içmiycek!' diye. Grup elemanlarından birisi astımlı falansa anlarım saygı duyarım ama mekanın tavanının %25'i açıktı zaten o zaman ne alaka? Kalkıp koca Linkin Park'ız lan biz, kimse karşımızda sigara içmeyecek gibi bi şekil varsa, hiç acımam basarım tokadı bir daha gördüğüm yerde. Olimpiyat stadı kalitesinde bir boğa güreşleri arenasındaki festivalde line-up'ın bu olması can sıkıcıydı biraz doğrusu. Binlerce boğanın, matadorun kanıyla sulanmış o arenanın headliner Sepultura, kum pistte birbirine dalanlar Sepultura fanları olmalıydı lan! Ya da öyle bişey işte, anladınız siz onu.

 

Bunlar pogo bile yapmıyodu ya, yaptıkları şeye pogo, mosh-pit falan değil EMO-iteklemesi denir.

Hanımın hatırına seyredilen bir festivaldi işte neticede. Ha hanımın hatırına falan diyom ama Allah herkese böyle tutup beleş tarafından VIP tribününde Linkin Park seyrettirecek olanını nasip etsin eğer evlenmeye niyeti varsa bi şekilde, o ayrı. Ama evlilik, metalcilik kavramını perperişan eden bişeymiş, pek yakında elimde patlayan konserler yazısına Electic Weekend festivali yazısını ekliycem. Onu okuyunca daha iyi anlarsınız ne demek istediğimi.  

Şu görünen mavi ışıkçıkların hepsi, kayıt yapan cep telefonları:

Her konserden sonra Madrid metrosunun şu hale gelmesini  seviyorum.

Rumble Tayfun

Tayfun_altinbas@hotmail.comYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: