MÜZİK ODASI

Deli Kasap 9 Yaşında Ulan! Bu Cuma Buluşuyoruz!

Atlantisten Gelen Adam - 23 Kasım 2010

9 sene olmuş yahu! Deli Kasap'ı kurduğumuzda Kerem Törün ve Bahadır Dinler'in burunlarında sivilceler vardı, şimdi ikisi de evli barklı birer işadamı oldular! Erdem Üney, sarı idi, hala sarı! Seyda Babaoğlu Çakır, yine evlendirdiğimiz Deli Kasap'lardan. (Evlenince yazıları seyreldi yahu! Peh!) Umur Akaydın ise evliliği geçtim; bebişi gençkız oldu hanidiyse... (Seydacığımın düğün töreninde Umur'un yavrucağızının yanacıklarını sıkıyordum haha)

Atilla Görk baba ile ilk Deli Kasap buluşmamızı yaptığımızda güzeller güzeli "Deniz"i de daha kundakta bebe idi, şimdi hatun suratında Gene Simmons makyajı ile dolaşıyor. Deli Kasap'ın cevval'i Orçun liseyi yeni bitirmişti, İstanbul'a ilk geldiğinde "Lan Karkas" dediydim abisine, "Bu senden daha yakışıklı lan!"

Deli Kasap'ın emektarlarından Onur Yiğit Demiröz, güzel arkadaşım benim, daha üniversite talebesi idi, bilebilir miydi birkaç sene sonra gurbet ellerde Hollanda'dan takip edecekti mecmuasını. Murat Boduroğlu ise Avustralya'lı oldu; Almanya'lı acar kankamız Yiğit ise henüz "Elvis" olmamıştı...

Adil henüz Prag'ı kartpostallarda dahi görmemiş, Barışarock'ı organize ediyordu Taner Abi ile... Geçenlerde "Deli Kasap sayesinde kendimi evimde gibi hissediyorum" diye mail atan Ahmet Başkanımız ise Kanada'ya henüz daha yerleşmemiş, Beyoğlu'nda izbe bir bar işletiyordu. Down mıydı lan adı haha... Amma beyin göçü yaşamışız yahu, bu yazıyı yazarken onu da tesbit etmiş olduk.

Can Ali Erdal'a, Melissa'ya, saf Gülşah'a "Bana Abi demenize gerek yok" diye çemkirdiğim günleri çok iyi hatırlıyorum. Canali her yerde anlatırdı: "Murat Arda'nın deri pantolonlarına hayrandık, Glamci Murat derdik ona!" Öncü Sancak tıfıl bir tıp öğrencisiydi, varlığıyla mecmuamıza gençlik enerjisi katacaktı. Tuan Ebru ise sıska, tatlı ve depresifti, hala öyle ve sanırım bin yıl sonra da sıska, tatlı ve depresif bir hacı nine olacak!

Deli Kasap 9 Yaşında Ulan! Bu Cuma Buluşuyoruz!

Emin Burak İzmirlioğlu ile sokaklarda güreşirdik, hala güreşiyoruz! Mert Yıldız ile Beşiktaşlı boksörler derneğine üye olmamız ve gündüzleri deli kasap'lık geceleri boksörlük yapmamız mecmuaya ne katkı yapıyordu bilemem lakin Alp Eren, Pasaklı Orçun ve Mert Yıldız'ın "Deli Kasap Radyo"su benim için "rock'n'roll yüksek okulu" adeta. Nirvana Kedi'nin balkonlu ve Siyamili muhabbetleri, Erdem Yalçın'ın Deli Kasap Kaytarmaları, Cevher Bilger'in hiç bitmeyen işleri, Serpil Kurtay'ın maymınlıkları, Kubilay Samyeli'nin bir türlü inmeyen göbeği; Gençümidin şakaklarındaki ak; Nikki Wild'ın saç boyası, hiç tanımadığımız ancak deli kasap ruhunu hissetiklerini çok iyi bildiğimiz Türkiye'nin dört bir yanında varolan, bize mail atan veya heniz tanışmadığımız yüzlerce dostumuz, işte tüm bu rocker kız ve erkekler; İşte bütün bunlar Deli Kasap'ı oluşturuyor:

"Deli Kasap: Rock'n'Roll Aleminin İlk, Tek ve Son SAFDİL oluşumu!"

Altuğ Antalya'dan gelecek mi bilinmez ama biz bu cuma rockn'rolla barda toplaşıyoruz!

İşte, Deli Kasap'ız biz, şöyleyiz, böyleyiz ve saire ve saire; 26 ARALIK CUMA GÜNÜ DOĞUM GÜNÜMÜZÜ KUTLAMAK İÇİN BİR UĞRAYIP SELAM VERİRSENİZ MUTLU OLURUZ...

Çünkü deli kasap 9 yaşında.

Görüşmek üzere...

Deli Kasap 9 Yaşında Ulan! Bu Cuma Buluşuyoruz!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: