MÜZİK ODASI

Çömez Metal Volume 1: VIO-LENCE & Robb Flynn

Atlantisten Gelen Adam - 15 Nisan 2011

Heavy-metalde bir ilk: "Saçını at kuyruğu yapmış sakallı bir vokalist!" Aman tanrım o ne dehşetengiz bir performans; gerçek anlamda "ADAM ADAMA" mücadele ve bir kaos ortamı. Şarkının adı: WORLD IN A WORLD! Grubun adı VIOLENCE! Konserden apartılmış görüntülerden mürekkep video klipte "onlara insan diyenin yedi ceddine küfür edilmesine itiraz edilemeyecek bir kitle" kan revan içinde thrash metalin en güzel örneklerinden birini sergileyen gruba terli homo-erotik katkılarını esirgemiyorlar! (Zira klipteki beşerin alayı ergeg estetiğinin doruğunu yaşıyor ve yaşatıyor!)

Çömez Metal Volume 1 VIOLENCE

BİR DAKİKA!!! En sağdaki süttozu, çömez-metal prensi de kim!?

Tabi ki günümüzün en kral modern heavy-metal canavarlarından, efsanevi MACHINE HEAD grubunun vokalisti ROBB FLYNN'dan başkası değil...

Heavy Metal'in psikopat riff üstadını (Flynn) Wacken'in 20.yıl kutlamaları çerçevesinde Almanya'da izleme şerefine nail olmuştum.

Şarkı arasında bu durdu, öne doğru bir ara sessizleşti ve sonra Testament'i kastederek köklerine saygı içeren öyle bir konuşma yaptı ki tüylerim diken diken olmuştu.

Robb'ın ne reklama ihtiyacı vardı ne rüşdünü ispatlamaya. Hatta, dürüst olmak gerekirse Machine Head müziğiyle de şöhretiyle de Testament'in fersah fersah önüne geçmişti bile. Ama o nereden geldiğini ve nereye gideceğini ve kimlerin sayesinde orada olduğunu çok iyi biliyordu.

Çünkü Robb Flynn CAN bir adamdı.

Youtube'da Violence'ın söylediği ve çocukluğumun en heyecan duyarak seyrettiğim şarkılarından biri olan  "World In A World"ü tekrar seyrettiğimde Robb Flynn'ın bıcırık hallerini görünce deli kasap'a bir çömez metal köşesi açmanın yerinde olduğunu düşündüm.

Hem kökleri unutmamak hem de metalin çömez hallerine şahitlik etmek için...

(Not: Bu video klibi ilk TRT2 Dönence programında izlediğimde "fuck" kelimesinin geçtiği yerlere yapılan "dııt" sansürünün şarkının orijinalinde olmadığını yıllar sonra anlayacaktım! Ve fakat kulakta öyle bir yer etmiş ki şarkıyı mırıldanırken hala şöyle söylerim:

"World... In a Woorldddd (And you fear this DIIIIITTT!) ...Woorrlllllld, in a woooooorlllllld (And you fear this DIIIIITTT!)

Ne yalan söyleyeyim dııt ile şarkı daha karizmatik oluyor!!!

Sizce de öyle değil mi!!??Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: