MÜZİK ODASI

Çingenelik Ekmeğini Bitiremediler: GIPSY KINGS!

Deli Kasap Haber Ajansı - 5 Mart 2012

Şu dünyada Çingenelik kadar zor zanaat, Şoparlık kadar zor meslek ve Romanlık kadar çetin bir hayat kimseye nasip olmaz! Vatanları yoktur çingenelerin ve hemen her ülkede dışlanırlar, önyargılı insanlar tarafından hor görülürler. Ancak dünyada bir grup zat-ı muhterem vardır ki Çingenelikten yedikleri ekmeği Şatillon'lu kahpe Raynald, Haçlı seferlerinde yağmadan yememiştir, evet doğru bildiniz: GYPSY KINGS!!! (Haydi hep beraber elleri ÇAP ÇAP vuralım)

Çingenelik Ekmeğini Bitiremediler: GIPSY KINGS!

(ÇAP-ÇAP-ÇAP-ÇAP - OHAAAAOOOOOO- ÇAP ÇAP ÇAP -VAAAAİİİİİİİİİİİİİİ - KUANDO SE KOME AKUİİİİİİİİİ)

...İşte şimdi de kariyerleri boyunca kaydettikleri ve en sevilen şarkılarını içeren albümleri "Este Mundo" (HOVAİİİİİİİ), Estrellas" (ÇAP-ÇAP-ÇAP), "Gipsy Kings" (ŞAKLAT ELLERİ, ŞAKLAT), "Live" (TARKAN DA SÖYLEDİYDİ BUNLARIN Bİ ŞARKISINI) ve "Mosaïque" (NE MOZAİĞİ ULAN, MERMER GİBİ ADAMLARSINIZ, BİN SENEDİR BAYDA BAYDA BAYDA DİYE KAFAMIZI MİKTİNİZ) uzun bir aradan sonra tekrar müzikseverler ile buluşuyor.

Ünlü latin-flamenko grubun 'Bamboleo' (AHA GENE BAŞLADI), 'Baila Me' (HEH İŞTE BUNU DEDİYDİM) ve 'Djobi, Djoba' (BAYDA BAYDA BAYDA) gibi hit şarkılarını içeren 4 albüm ve bir konser albümü, Gipsy Kings'in kariyerine ışık tutuyor ve müzikseverler için de muhteşem bir arşiv olma özelliği taşıyor.

      (HELE HELE HELE HELE!!!)Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: