MÜZİK ODASI

BULUTSUZLUK ÖZLEMİ YENİ ALBÜM ÇIKTI!!!

Jorun Amundsen - 16 Şubat 2009

"Zamska" bir hayal ülke...

Cam kırıkları/gazoz kapakları/en değerli menkul/heryerde bol yerlerden bul/dile neler istersen/hepsini bulabilirsin/salgitsin hayallerini hepsine ulaşabilirsin/Zamska ah zamska...

"ospozonks kuş"un kanatlarında gerçekleştirdiği zorlu bir yolculuğun albümünü yapmış Bulutsuzluk Özlemi.
Bazen rüzgarın götürdüğü yere giderken kendini kalabalıklar arasında kaldırımda bulan,"bilinmedik sokaklarda" kaybolan,kendi romanlarında başrol oynayanların özgürlük arayışları bu "Zamska" yolculuğu.

"Başka bir dünya" olabileceği düşünü yine sürdürüyor Bulutsuzluk Özlemi.

Kayıt çalışmalarının Ankara stüdyo Tını'da başlayıp İTÜ miam ve studyo Marşandiz'de son bulduğu albümde düzenlemeler Nejat Yavaşoğulları,Deniz Demiröz ve Burak Güven imzası taşıyor.Söz ve müzikler Yavaşoğulları'na ait.
Cengiz Baysal,Levent Altındağ,Özge Fışkın gibi birçok değerli müzisyen, konuk sanatçı olarak müzikal zenginliğin çoğalmasında pay sahibi olmuş.

Kapak tasarımı,grubun görselinde çoğu zaman imzası olan Emre Senan'a ait.Yapılan uzun toplantılarda çiziktirdiklerinden esinlenerek her şarkı için oluşturduğu desenler, albümdeki temayı güçlendirmekte.Kapaktaki uçan adam figürü,önümüzdeki dönemde grubun yeni maskotu olacağa benziyor.

Bulutsuzluk Özlemi,yeni albüm ve yeni şarkılarıyla yine karşımızda.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: