MÜZİK ODASI

BU HAFTA SONU MAĞLUBİYETİN ACISI ÇIKARILACAK!

Atlantisten Gelen Adam - 18 Haziran 2011

"AYDIN MEYDIN ULAN!"

BU HAFTA SONU MAĞLUBİYETİN ACISI ÇIKARILACAK!

Belki de "muhafazakar" anlayışın en düşman bellediği toplum/gençlik kesimidir "metalciler".

Yaşamın bir cilvesi; kısa bir süre evvel, yüce başbakan, Maçka Küçük Çiftlik Parkından geçerken bir grup metalci "hareketi çekiverdi".

Çocukların ne ahlaksızlığı kaldı ne de anarşikliği, hemen içeri alınıverdiler zira.

Önce bir mevzuyu hatırlayalım:

Medyada yeraldığı şekilde aktarıyorum:

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Temmuz'da konvoyunun geçişi sırasında Unirock Festivali'ndeyken 'metalci selamı' yapan 5 gencin, 'devlet büyüğüne saygısızlık' suçu işledikleri gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı. Rıfat Emrah Altınyağ, Yusuf Şengül, Murat Uğurlu, İlhan Sözel ve İdil Tekin'in, 21 saat karakolda tutulduğu öğrenildi. Başbakan Erdoğan geçen cumartesi günü İstanbul'da Kongre Vadisi inşaat alanında incelemelerde bulunduktan sonra Maçka'da karşılaştığı görüntüden rahatsız olduğunu açıklamış ve ertesi gün Ankara İl Kongresi'nde "Gençliğimizin bir bölümü arasında ahlaki erozyonun olduğu bu yapılanma bizi dertlendiriyor" diye konuşmuştu. Başbakan'ın bu eleştiriyi yöneltmesinden bir gün önce geçtiği yol üzerinde bulunan gençlerden 5'inin gözaltına alındığı ortaya çıktı."

Ronald Reagan da hizaya çekmeye çalışmıştı "metalci gençliği" Gorbaçof da; heyhat! Kimse onları "adam" edemedi.

***

Seçimler sona erdi, sokaktaki iki yurttaştan biri malum parti yandaşı oldu. Ve fakat, halkın yarısı da "mağlup" psikolojisinde, şüphesiz!

Ama; en bir mağlupler, metalciler; başbakanın en sevmediği gençlik kesimi, başbakana "hareket çektikleri" alanda bu defa yenilginin acısını çıkarmaya çalışacaklar, çalışacağız.

"Gençliğin bir bölümü", varoluşlarıyla başbakana dert olmuştu.

İşte şimdi, başbakanın deyişiyle "bu yapılanmanın ağa babaları", annemin deyişiyle "Aydın Meydın", ve biz rock'n'rollcuların değişiyle IRON MAIDEN, İstanbul'da, başbakana hareket çekilen alanda bazılarına dert olmaya devam edecekler.

Seçimde "moraran" kitle, ne kadar "Şam Şeytanı" varsa, Slipknot'ıydı, Alice Cooper'ıydı, Iron Maiden'ıydı, "ahlaklarını bozan" ne kadar ucube varsa beraberce kutlayacaklar "mağlubiyetlerini".

Başbakana tavsiyem, sakın ola ki bu Pazar Maçka Küçükçiftlik parkından geçmesin.

Ahlaksızlar bu hafta sonu mağlubiyetin acısını çıkaracaklar, en azından deneyecekler...

AYDIN MEYDIN ULAN! Ne Allah tanır; ne de şeytan!

BU HAFTA SONU MAĞLUBİYETİN ACISI ÇIKARILACAK!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: