MÜZİK ODASI

Black Metal'in karanlık siması yine suçlu bulundu; Varg Vikernes profili

Jorun Amundsen - 9 Temmuz 2014

Bir adam düşünün. Sağcı. Ama leş sağcı, en aşırısından. Yani Erdoğan ile Joseph Goebbels karışımı bir psikolojik yapısı olan böyle tuhaf bir tip. Kendine tapan ama aslında mental olarak muhtemelen aşırı derecede sorunlu bir meczup; Varg Vikernes, Norveçli "efsane" faşist black metal grubu Burzum'un vokalisti, davulcusu, basçısı ve de herşeyi (Zira grubu tek kişiden oluşmakta)...

Dünyanın en gerizekalı leş-metalcisi yine suçlu bulundu; Varg Vikernes: Leş!

True black metal ayağına -black metalci olmasına rağmen bir komünist olduğu rivayet edilen- Euronymous'u bıçakla doğraması, bu yüzden hapise girmesi (bir katil için fazlasıyla yakışıklı ve bebek yüzlüydü ve Norveç gibi bir İskandinav ülkesinde değil de Amerika ya da Türkiye gibi bir ülkede hapse girseydi kanırta kanırta onu... neyse, anladınız siz onu. Buna rağmen hapisten çıktığında herkes şok olacaktı. Çünkü yıllar içinde, önceden şahane kahverengi uzun parlak saçlı, güzel yüzlü bir metalci olan "sanatçı", sonrasında, hapisten çıktığı zaman bir evrim sürecine maruz kalmış, genç yaşına rağmen adeta medyum Keto'ya dönüşüvermişti), tarihi kiliseleri yakması, kedileri kesip kanını içmesi ve benzeri tonlarca vukuatıyla bizdeki "Çivici Katil", "Akit Gazetesi yazarı tecavüzcü o sersem amca" -Hüseyin Üzmez- ya da "Laz Ziya" benzeri mikrop bir herif izlenimi yaratan Varg, tam bir leş-metalci ama leş-metalcilik mesleği bile bu herifin yanında pırlanta kuyumcusu gibi kalabilir!

Efendime söyleyeyim, işte "Türklerin Orta Asya'ya sürülmesi gerekir", "Zenciler aşağı ırktır" ve benzeri teranelerle hala akıllanmayan, uslanmayan bu arkadaş, şimdi nefret suçundan yargılandı ve gene ceza aldı!

8000 Avro para, 6 ay da hapis cezası alan kefere bir de üstüne üstlük yalancı çıkmasın mı? (E yalancı olması zaten doğal değil mi, herif sağcı) "Ben değildim o, facebook'ta adımı kullanan başkaları yaptı" diyor kolpacı.

Mahkeme tınmadı tabi.

Eğer Türkiye'de politikaya atılsaydı muhtemelen hayal bile edemeyeceği makamlara kavuşabilecek olan Varg Vikernes, Norveç'te ise maymunun götü muamelesi görüyor, görmeye devam ediyor.

Çok merak ediyorum.

Şu bizim yalancı politikacılar, afilli parlementerlar, cumhurbaşkanı adayları falan...

TC'de değil de bir İskandinav ülkesinde aynı kolpacılıkları yapmaya kalsalardı neler gelirdi başlarına?

Neyse efendim, buyrun; bu da Norveçli aşırı sağcının son hali. Henüz 40 yaşında olmasına rağmen ebegümecine dönen Varg; hala ırkçılık, faşistlik derdinde... Şimdilik hapis yatması beklenmiyor ama para cezasını ödeyecek.

Dünyanın en gerizekalı leş-metalcisi yine suçlu bulundu; Varg Vikernes: Leş!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: