MÜZİK ODASI

2009 Mainstream Pop Rock Cebahında Göz Dolduran Hadiseler...

Jorun Amundsen - 7 Ocak 2010
Yılın Albümü : DEPECHE MODE - SOUNDS OF THE UNIVERSE
Listeleri alt üst eden, müzikleriyle milyonlarca kişiyi peşlerinden sürükleyen Depeche Mode, geçtiğimiz Nisan ayında kariyerlerinin en göz alıcı albümü SOUNDS OF THE UNIVERSE ile geri döndü. Retro-fütürist düzenlemeleri sağlamak için analog synthesizer'dan drum machine'e kadar birçok klasik donanımın kullanıldığı albümde, 2005 çıkışlı "Playing The Angel" albümünde olduğu gibi tüm şarkı sözleri Martin Gore ve Dave Gahan'a ait. "Sounds of The Universe", 30 yılı geride bırakmaya hazırlanan Depeche Mode üyelerinin, hem kişisel hem de müzikal olarak en üst noktada olduklarının kanıtı niteliğinde.
http://www.depechemode.com/

Yılın Kadın Pop Albümü : LILY ALLEN - IT'S NOT ME, IT'S YOU
İlk albümü "Alright Still" ile müzik otoritelerinden övgü dolu yorumlar alan Lily Allen, yeni albümü "It's Not Me, It's You" ile daha sosyal ve daha politik konulara parmak bastı ve olaylara kendi bakış açısını ekleyerek söyledi şarkılarını... Genç sanatçı bu albüm için aralarında Robbie Williams, Mark Ronson, Common, Dizzee Rascal, Jamie T ve Kaiser Chiefs gibi kendi türlerinin en iyileriyle çalıştı. Jenerasyonunun en yaratıcı ve yenilikçi isimlerinin başında gelen yıldız, albümünde sözleriyle dikkat çekecek birbirinden iddialı 12 şarkıya yer verdi.
http://www.lilyallenmusic.com/lily/

Yılın Erkek Pop Albümü : ROBBIE WILLIAMS - REALITY KILLED THE VIDEO STAR
Müzik dünyasının şahsına münhasır isimlerinden Robbie Williams, üç yıl aranın ardından "Reality Killed The Video Star" albümüyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Trevor Horn'un prodüktörlüğünde kaydedilen "Reality Killed The Video Star"da Robbie Williams, "albümü dinleyenlerin 50 dakika için nerede ve kim olduklarını unutup dans etmelerini istediğini" söyleyerek içeriğini kısaca özetlemişti..
http://www.robbiewilliams.com/

Yılın Pop Dans Albümü : KYLIE MINOGUE - BOOMBOX
Kylie Minogue 2000-2008 yılları arasında yayımladığı şarkıların remiks hallerinden oluşan "Boombox" adlı albümünü 2009 başında yayımladı. Albüm, Kylie'nin listebaşı olmuş şarkılarının yanı sıra daha az bilinen fakat her biri çok önemli olan çalışmaların remikslerini bir araya getirdi ve tüm bu şarkılar dünyanın önde gelen alanında uzman prodüktörler tarafından hazırlandı. The Chemical Brothers, Fischerspooner, Mylo ve Sebastien Leger bu isimlerden yalnızca birkaçı...
http://www.kylie.com/home

Yılın Elektronik Pop Dans Albümü : PET SHOP BOYS - YES
80'lerin en büyük isimlerinden Pet Shop Boys, yeni albümleri "Yes" ile dans pistlerine geri döndü. 1981 yılından bu yana dünya çapında 50 milyon üzeri albüm satan ve 39 adet Top 30, dördü ('West End Girls', 'It's A Sin', 'Always On My Mind' ve 'Heart') 1 numara olmak üzere 22 tane Top 10 single'ına sahip olan grup, "Yes" albümü için The Smiths'ın efsane gitaristi Johnny Marr'ı konuk etti. Albümün sürprizi ise Pet Shop Boys tarihinde ilk kez armonikaya yer veriliyor olmasıydı.
http://www.petshopboys.co.uk/

Yılın Soft Pop Albümü : JASON MRAZ - WE SING. WE DANCE. WE STEAL THINGS.
'I'm Yours' single'ıyla uluslararası anlamda başarı yakalayan Jason Mraz, bu kez de "We Sing. We Dance. We Steal Things." albümüyle karşımıza çıktı... 2002'de ilk albümü "Waiting For My Rocket To Come"ı yayımlayan Mraz, 2005 tarihli "Mr. A-Z" ile Billboard Hot 200 listesinde beşinci sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı. Sanatçı, "We Sing. We Dance. We Steal Things." albümünün yayımlanmasıyla aynı listeye üçüncü sıradan giriş yaptı. Sanatçı, 'I'm Yours' ile 51. Grammy Ödülleri'nin de adayları arasında yer aldı. 'Yılın Şarkısı' ve 'En İyi Erkek Pop Vokal Performans' kategorilerinde Grammy'ye aday olan Mraz, başarıyı yakaladığı albümü için Martin Terefe ile çalıştı.
http://www.jasonmraz.com/

Yılın Alternatif Pop Albümü : BAT FOR LASHES - TWO SUNS
İlk albümü "Fur and Gold" ile Mercury Müzik Ödülü adayı olan Bat For Lashes, ikinci albümü "Two Suns" ile geri dönüş yaptı. Brooklynli bas ve beat programcısı Yeasayer ve efsanevi müzisyen Scott Walker'ın konuk olduğu "Two Suns"tan yayımlanan ilk single, Natasha'nın bir nevi 16 yaşındaki hayatının soundtrack'i olan 'Daniel' şarkısı oldu. 2006 yılında yayınladığı ilk albüm "Fur and Gold" ile müzik eleştirmenlerinden övgü dolu yorumlar alan Bat For Lashes, başarısını 2007 Mercury Müzik Ödülü ve 2008 Brit Ödülleri adaylıkları ('En İyi Çıkış' ve 'En İyi Kadın Sanatçı') ile pekiştirmişti.
http://www.batforlashes.com/

Yılın Elektronik Albümü : MOBY - WAIT FOR ME
Farklı tarzları denemekten kaçınmayan, yenilikçi tavrıyla takipçilerini her defasında şaşırtan sound'lar ortaya çıkartan Moby, "Wait For Me" ile yine yeni sound'lara yelken açtı. Albümünün miksi için Ken Thomas ile çalışan Moby, ilk single olarak 'Shot In The Back Of The Head'i yayımladı. Albümden yayımlanan ikinci single, Moby'nin arkadaşı şarkıcı Amelia Zirin Brown'ın vokalini duyabildiğiniz 'Pale Horses' oldu.
http://www.moby.com/

Yılın Dans Albümü : DEADMAU5 - FOR LACK OF A BETTER NAME
Asıl ismi Joel Zimmerman olan Kanadalı progressive house ve electro house DJ/prodüktörü Deadmau5, yeni albümü "For Lack Of A Better Name" ile bitmek bilmeyen enerjisini dans pistlerine aktardı. Armin Van Buuren ve Tiesto tarafından 2007 yılının prodüktörü ilan edilen Deadmau5, DJ Magazine'nin en iyi DJ'ler anketinde 2008 yılında 11. sıraya yerleşerek anket tarihinin en büyük girişini gerçekleştirmişti. Elektronik müziğin en çok talep gören DJ'lerinden olan Deadmau5, bu yeni albümüyle kendi kategorisinde yaratıcılığıyla ön plana çıkmaya devam ediyor.
http://www.deadmau5.com/

Yılın Elektronik Pop Albümü : RÖYKSOPP - JUNIOR
Norveçli ikili Svein Berge ve Torbjørn Brundtland, üçüncü albümleri "Junior"da geleneklerini bozmayıp şarkı sözlerinden aranjelerine kadar albümün bütün prodüksiyonunu kendileri yaptılar. 'Happy Up Here'ın ilk single olarak yayınlandığı albümde 11 şarkı yer alıyor. Berge'nin "Melody A.M." ile "The Understanding"in karışımı olarak tanımladığı albümün konuk sanatçıları ise Robyn, Lykke Li, Karin Dreijer ve Röyksopp ile "Melody A.M." albümünde de çalışan Anneli Drecker.
http://royksopp.com/

Yılın Indie Elektronik albümü : MAPS - TURNING THE MIND
İlk albümü "We Can Create" ile Mercury Müzik Ödülü'ne aday olan Maps, ikinci albümü "Turning The Mind" ile müzikseverlerin karşısına çıktı. İlk albümünü odasında kaydeden müzik bağımlısı James Chapman, bu sefer işi sıkı tuttu ve Tim Holmes ile The Contino Rooms'da albümünü kaydetti. Maps, indie elektronik müzik ile atmosferik rock'ı harmanladığı sound'uyla dikkat çekmeye devam ediyor.
http://www.myspace.com/mapsmusic

Yılın Alternatif Elektronik Albümü : NITZER EBB - BIG HIT
İngiliz EBM (electronic body music) grubu Nitzer Ebb'in 5. albümü "Big Hit", EMI etiketiyle piyasaya sürüldü. Adrenalin yüklü 'Kick It' ve 'Border Talk' gibi parçaların yanı sıra, akıllara kazınan melodisiyle elektronik müzikseverlerin unutamayacağı 'Boy' isimli çalışmayı da içeren albüm, Nitzer Ebb'in endüstriyel müzik piyasasındaki özgün konumunun bir göstergesi niteliğinde.
http://www.nitzer-ebb.de/

Yılın Latin Albümü : LUZ CASAL - LA PASIóN
1999 yılında 'Mi Confianza' ve 2000 yılında da 'Soy' ile 'En İyi Şarkı' ödüllerini kazanan Luz Casal, yeni albümü "La Pasión"da 1950'lere geri dönüyor ve günümüzde unutulmaya yüz tutan ve dönemin pek bilinmeyen bolerolarına yeniden hayat veriyor. Pedro Almodovar'ın "Gone Heels" filminin soundtrack albümünde 'Un Año de Amor' ve 'Piensa en Mi' parçalarıyla yer alarak çıkışını yapan Luz Casal, günümüzde İspanyol müziğinin en iyi solistlerinden biri olarak gösteriliyor.
http://luzcasal.es/

Yılın Latin Pop Albümü : NATHALIE CARDONE - SERVIR LE BEAU
Hasta Siempre' şarkısıyla parlayan Nathalie Cardone, geçtiğimiz aylarda yeni albümü "Servir le Beau"yu yayımladı. Che Guevara'nın veda mektubunun ardından Kübalı sanatçı Carlos Puebla'nın yazdığı 'Hasta Siempre'yi yeniden yorumlayarak başarıyı yakalayan Nathalie Cardone, şarkının yayımlandığı dönemde büyük bir çıkış yapmıştı. "Servir le Beau" albümünde sanatçı, kendisine ün kazandıran 'Hasta Siempre'nin farklı bir yorumuna da yer veriyor.
http://www.emikent.com.tr/

Yılın Latin Dans Albümü : DANY BRILLANT - PUERTO RICO
"Hayatın ve mutluluğun ritmi" olarak tanımladığı salsa müziğinin günümüzdeki en iddialı isimlerinden biri olmayı başarmış Dany Brilliant, yeni albümü "Puerto Rico" ile dinleyiciyle buluştu. İdolleri Frank Sinatra ve Charles Aznavour'un müzikal etkilerinin de hissedilebileceği albüm, 50'lerin rock müziği, mambo ve Küba kökenli bir Latin Amerika dans müziği olan ça ça ça tarzlarının eklektik bir bileşimini içeriyor.
http://www.danybrillant.com/home

Yılın Latin Caz Albümü : BUIKA - NINA DE FUEGO
The New York Times'ın ünlü müzik eleştirmeni Jon Pareles'in New York'taki ilk canlı performansını "muhteşemden öte özetlenemez" diyerek yorumladığı Buika, albümü "Niña De Fuego" ile 2008 Latin Grammy Ödülleri'nde albümün prodüktörü Javier Limón'a albüm prodüksiyonu dalında Grammy kazandırdı. Sanatçı, Afrika'dan sürgün edilen ailesinin köklerini Afro-Küban ritimleriyle buluşturarak, çağdaş İspanyol ve Latin müziğinin melankolik aşk şarkılarını seslendiriyor ve flamenko geleneğiyle cante tarzını cazla daha yükseğe taşıyor.
http://buika.casalimon.tv/

Yılın Dikkat Çeken Albümü : ZAZA FOURNIER - ZAZA FOURNIER
Yeni nesil Edith Piaf temsilcilerinden Zaza Fournier, kendi adını taşıyan ilk albümü ile geçtiğimiz yılın en popüler isimleri arasındaydı.. Müziğinde 50'li yılların rock'ıyla Paris kabarelerini bir araya getiren sanatçı, farklı tarzıyla da dikkat çekti. Elvis Presley, Edith Piaf ve Tom Waits'i idolleri gösteren Zaza, sahne üzerinde de seçeneklerini kısıtlamaması ve tangodan valse kadar geniş bir yelpazede performans sergilemesiyle daha uzun yıllar adından söz ettireceğe benziyor...
http://www.myspace.com/zazafournier

Yılın Pop Caz Albümü : NORAH JONES - THE FALL
Bu albümde, kafasındaki sound'u gerçeğe dönüştürme yolculuğunda Norah Jones'a, Jacquire King (Kings of Leon, Modest Mouse, Tom Waits) prodüktör koltuğunda eşlik ederken, davullarda Joey Waronker (Beck, R.E.M.) ve James Gadson (Bill Withers), keyboardda James Poyser (Erykah Badu, Al Green), gitarlarda Marc Ribot (Tom Waits, Elvis Costello) ve Smokey Hormel (Johnny Cash, Joe Strummer) yer alıyor. Şarkı yazımı konusunda geçmişte tereddütler yaşadığını dile getiren Jones, "The Fall" ile artık olgunlaştığını ve bir şeyler denemekten korkmadığını söylüyordu...
http://www.norahjones.com/index.php

Yılın Caz Albümü : MICHAEL BUBLE - CRAZY LOVE
Dünya çapında 22 milyonluk albüm satışına sahip olan şarkıcı ve söz yazarı Michael Bublé, 15 ülkede bir numara olduğu 2007 tarihli "Call Me Irresponsible" albümünün ardından 2 yeni şarkısının yer aldığı "Crazy Love" albümüyle raflardaki yerini aldı. Sanatçı, Billboard Geleneksel Caz Listesi'nde "It's Time" albümüyle 80 hafta bir numarada olmak üzere toplamda 2 yıl listede yer alarak en uzun süreli listede kalma rekorunu elinde tutuyor.
http://www.michaelbuble.com/

Yılın Hip-Hop Albümü: SNOOP DOGG - MALICE N WONDERLAND
Multi-platinum albümlerin ve çok sayıda müzik ödülünün sahibi hip-hop ikonu Snoop Dogg'un 10. stüdyo albümü "Malice N Wonderland" EMI etiketiyle piyasaya sürüldü. R. Kelly, The-Dream, Soulja Boy, Brandy, Problem & Nipsey Hussle gibi hip-hop piyasasının başarılı isimlerinin prodüksiyonlarını da içeren albüm, gangsta rap ve West Coast hip-hop tarzı müzikseverlerin kaçırmaması gereken bir fırsat niteliğinde..
http://www2.snoopdogg.com/

Yılın Soul Albümü: JOSS STONE - COLOUR ME FREE
Soul müziğin genç ve yetenekli temsilcisi Joss Stone, dördüncü stüdyo albümü "Colour Me Free"de pop, soul, R&B, funk, hip-hop ve gospel'i bir araya getirdi. Albümünün kayıtlarını Jonathan Shorten ve Conner Reeves ile annesinin sahip olduğu canlı müzik kulübü Mama Stone's'ta gerçekleştiren şarkıcı, aralarında Jeff Beck, Sheila E., Raphael Saadiq ve Nas'ın da bulunduğu birçok sanatçıyla işbirliği yaptı.
http://www.jossstone.com/

Yılın Disney Albümü: DISNEY SOUNDTRACK - HANNAH MONTANA THE MOVIE
Miley Cyrus'un başrolünü oynadığı ünlü dizi "Hannah Montana"nın sinema filminin soundtrack'i olan "Hannah Montana The Movie" geçtiğimiz yılın en başarılı albümlerinden biriydi.. EMI etiketiyle raflardaki yerini alan albümde Miley Cyrus başta olmak üzere Steve Rushton ve Billy Ray Cyrus'ın şarkıları yer alıyor. Albümün konukları ise Rascal Flatts ve country müziğin genç yıldızı Taylor Swift.
http://www.emikent.com.tr/

Yılın Rock Albümü : NICKELBACK - DARK HORSE
'How You Remind Me' single'larıyla çağımızın en büyük çıkışlarından birini gerçekleştiren ve 2005 tarihli "All The Right Reasons" albümleriyle şimdiden yüzyılın en başarılı albümlerinden birine sahip olan Nickelback, altıncı stüdyo albümleri "Dark Horse" ile yine zirveye yerleşti. 2001'deki "Silver Side Up" albümünden bu yana ilk kez kendileri haricinde bir prodüktörle çalışan grup, portföyünde AC/DC ("Back in Black"), Def Leppard ("Pyromania", "Hysteria") ve Foreigner ("4") gibi isimler bulunan Robert John "Mutt" Lange ile albümün kayıtlarını gerçekleştirdi.
http://www.nickelback.com/

Yılın Alternatif Albümü : THE PRODIGY - INVADERS MUST DIE
90'ların en büyük gruplarından, elektronik janrının en başarılı isimlerinden The Prodigy, beşinci stüdyo albümleri "Invaders Must Die" ile geri döndü. 1997 tarihli "The Fat of the Land"den bu yana Liam Howlett, Keith Flint ve Maxim Reality'nin bir araya geldiği ilk The Prodigy albümü olan "Invaders Must Die", rave'den breakbeat'e, alternatif rock'tan punk'a geniş bir yelpazede oluşturulan sound'u ile The Prodigy'nin elektronik müzik piyasasındaki benzersiz yerini sağlamlaştıran nitelikte.
http://www.theprodigy.com/

Yılın Alternatif Rock Albümü : MUSE - RESISTANCE
Son albümleri "Black Holes and Revelations" ile kariyerlerinin en başarılı çağını yaşayan Muse, suskunluklarını yeni albümleri "Resistance" ile bozdu.. İlk albümleri "Showbiz"in yayımlamasının üzerinden 10 yıl geçti ve grup bu 10 yıl içerisinde ara vermeden albüm ve turneleriyle dinleyicileriyle buluştu. İngiltere'nin en büyük rock gruplarından biri olan Muse, dünya çapında 8 milyonu aşan albüm satışı, 5 MTV Avrupa Müzik Ödülü, 4 Q Ödülü, 7 NME Ödülü ve 2 Brit Ödülü'ne sahip. Muse üyelerinin prodüktörlüğünde Güney İtalya'da kaydedilen "The Resistance"ın mikslerini Mark 'Spike' Stent yaptı. Rock, pop, klasik, r&b ve daha birçok tür "The Resistance"ın içinde mevcut ve hepsi de Muse'u temsil ediyor.
http://muse.mu/

Yılın Indie Rock Albümü : DOVES - KINGDOM OF RUST
İngiliz indie rock grubu Doves, bugüne kadarki en cesur, samimi, entelektüel, ritmik ve en eklektik albümleri "Kingdom Of Rust" ile karşımıza çıktı.. 2005 tarihli "Some Cities" albümüyle İngiltere albüm listelerinde bir numara olan Doves, yeni albümleri "Kingdom Of Rust" için önceki albümlerinde de beraber çalıştıkları prodüktör Dan Austin ile stüdyoya girdiler. Grubun bu albümde güvenli alanlarından ayrılıp daha deneysel ortamlara geçiş yaptığı dikkat çekiyordu.
http://www.doves.net/

Yılın Punk Albümü : GREEN DAY - 21ST CENTURY BREAKDOWN
Punk rock kralları Green Day, beş yıllık aradan sonra "21st Century Breakdown" adlı albümleriyle döndü.. Kariyerlerinin en güçlü albümü olarak tanımlanan ve gruba ikisi Grammy olmak üzere sayısız ödül kazandıran "American Idiot"ın ardından Green Day, "son 5 yılın en iyi materyallerini bir araya getirdik" dedikleri "21st Century Breakdown" albümüyle muhteşem bir dönüş gerçekleştirdi. Grammy Ödülleri'nde resmi duyurusu yapılan albümden ilk single olarak 'Know Your Enemy' 16 Nisan'da yayımlandı. Amerika radyolarına bir numaradan giriş yapan şarkı, sadece 24 saat içinde Şili'de en çok dinlenen şarkı olurken Avrupa'da da Green Day rüzgarı esmeye başladı.
http://www.greenday.com/

Yılın Heavy Metal Albümü : MEGADETH - ENDGAME
Heavy Metal/Thrash devi Megadeth, yeni albümü "Endgame" ile eski günlerine dönüyor. Gitarist Chris Broderick ile kadrosuna güç katan Megadeth, "Endgame" ile dinleyicilerinin karşısına çıktı. Albüm yayımlanır yayımlanmaz Amerika'da Billboard 200 listesine 9 numaradan giriş yaparken, Hard Rock Albüm listesinde zirvenin sahibi oldu. Albüm, Dave Mustaine'in her zamankinden daha yakıcı ve açık sözlerine ev sahipliği yapıyor.
http://www.megadeth.com/home.php

Yılın Geri Dönüş Albümü : ALICE IN CHAINS - BLACK GIVES WAY TO BLUE
Grunge müziğin yapı taşlarından, 'Would', 'Rooster', 'Down In A Hole', 'No Excuses' ve 'Stay Away' hitlerinin yaratıcıları Alice In Chains, yeni solistleri William DuVall ile 14 yılın ardından ilk albümleri "Black Gives Way To Blue"yu kaydetti. 14 milyonu Amerika'da olmak üzere dünya çapında 17 milyonluk albüm satışına sahip olan Alice In Chains, yeni albümlerini Foo Fighters, Rush ve Stone Sour ile de çalışmış olan prodüktör Nick Raskulinecz ile kaydetti.
http://www.aliceinchains.com/index_countdown.php?id=29

Yılın Çıkış Yapan Albümü : KINGS OF CONVENIENCE - DECLARATION OF DEPENDENCE
Yetenek abidesi Erlend Oye'un grubu Kings Of Convience'ın yeni albümü "Declaration Of Dependence" için, Oye'nin partneri Eirik Boe, "içerisinde bateri ve perküsyon olmayan en ritmik pop albümünü kaydetmiş olduklarını" belirtti. Birbirlerine tamamen zıt kutuplarda yaşayan iki insanın hikayesini anlatan "Declaration Of Dependence", Kings Of Convience'ın en olgun albümü olarak tanımlandı.
http://www.kingsofconvenience.com/

Yılın Etnik Albümü : ILHAM AL MADFAI - DISHDASHA
Iraklılar'ın efsane müzisyeni Ilham Al Madfai'nin merakla beklenen yeni albümü raflardaki yerini aldı. Arap dünyasının müzikal yeteneklerinden dolayı gurur duyduğu isimlerden olan Ilham Al Madfai, şarkı sözleri, müziği ve duygu dolu sesiyle dinleyecilerinin ruhuna işliyor. Ilham, caz füzyon ve soul ile harmanladığı batı ve doğu etkileşimli sound'uyla Irak ve Orta Doğu yerel şarkılarına yeniden şekil veriyor.
http://www.ilhamalmadfai.com/

Yılın Klasik Albümü : OPERA 2009
Müzik dünyasının en ünlü opera starlarını ve en sevilen eserlerini bir araya getiren "Opera 2008"in muhteşem başarısının ardından EMI Classics, Mart 2009'da yayımlanmış olan "Opera 2009"u hazırladı. İlk albümde olduğu gibi yine klasik müzikseverlerin beğenisi kazanan 40 eserin yer aldığı Opera 2009, 2,5 saatlik eşsiz bir klasik müzik dinletisi sunuyor.
http://www.emikent.com.tr/

Yılın Film Müziği : TWILIGHT
Günümüzün en popüler vampir-aşk temalı yapıtı "Twilight", dünya çapında çok satan kitap serisi ve Robert Pattinson ile Kristen Stewartlı filminin ardından orijinal film müzikleriyle karşımıza çıktı. Çağımızın en popüler gruplarından Linkin Park ve Muse'un 'Leave Out All The Rest' ve 'Supermassive Black Hole' şarkılarıyla yer aldığı albümden single olarak Paramore'un yeni şarkısı 'Decode' yayımlandı. 'Decode'un yanı sıra MuteMath'in albümünde yer alacak olan 'Spotlight' da ilk kez "Twilight" soundtrack albümünde müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Perry Farrell'ın da film için yazdığı 'Go All The Way (Into The Twilight)' şarkısıyla yer aldığı albümün asıl sürprizi ise filmin başrol oyuncusu Robert Pattinson'ın 'Never Think' isimli çalışması. Twilight fırtınası, şimdi de ikinci film The Twilight Saga - New Moon" ile sürüyor.
http://www.twilightthemovie.com/

Yılın Kadın 'Best Of' Albümü : MADONNA - CELEBRATION
Like A Virgin, Music, Material Girl, Into The Groove, Hung Up, Ray Of Light, Sorry, Everybody, La Isla Bonita, Lucky Star, Erotica, Frozen, Papa Don't Preach, Like A Prayer, Express Yourself, Dress You Up gibi benzersiz hit'lerin yanında 2 yeni hit içeren "Celebration", idollerin idolü Madonna'ya yakışır kalitedeki bu toplama albüm ve eşlik etmeden duramayacağınız Madonna klasiklerini içeriyor.
http://www.madonna.com/

Yılın Erkek 'Best Of' Albümü : SEAL - HITS
Günümüz soul müziğinin önemli vokallerinden Seal'in "Hits" adlı albümü, Warner Music tarafından yayımlandı. Grammy ödüllü şarkıcının 1990 yılında çıkardığı single'ı 'Crazy' ile parlayan ve yirminci yılına yaklaşan kariyerinin önemli uğraklarını bir araya getiren albüm, soul müziğin efsane topluluklarından Bobby Taylor & the Vancouvers'e ait olan 'I am Your Man' ve Sly & The Family Stone'a ait olan 'Thank You' adlı parçaların özel yorumlarını da içeriyor.
http://www.seal.com/

Yılın Grup 'Best Of' Albümü : FAITH NO MORE - THE VERY BEST DEFINITIVE ULTIMATE GREATEST HITS COLLECTION
1990'ların en büyüklerinden Faith No More, en iyilerini "The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection" albümünde bir araya getirdi. 1990'ların en saygı duyulan ve en önemli isimlerinden olan Faith No More, uzak kaldıkları dinleyicilerinin karşısına diskografilerinin seçme eserlerinden oluşan bu albümle çıktı. "The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection"da Faith No More diskografisinin hitlerinin yanı sıra b-side parçalar, coverlar ve az bulunan şarkıları da dinlemeniz mümkün.
http://www.fnm.com/

Yılın DVD'si : IRON MAIDEN - FLIGHT 666
Metal sahnesinin en büyük isimlerinden Iron Maiden'ın, Şubat-Mart 2008'de çıktıkları "Somewhere Back In Time" dünya turnesinin ilk ayağındaki çekimlerden oluşan "Flight 666" belgeseli CD ve DVD olarak yayımlandı. Turnelerinde 23 sold-out konser veren Iron Maiden, sadece 45 gün içinde Asya'dan Güney Amerika'ya birçok stadyum ve arenada sahne aldı. Belgesel yapımcıları Banger Productions ekibi tarafından her adımları kayıt altına alınan Iron Maiden, "Flight 666" ile dinleyicilerine unutulmayacak bir müzik yolculuğu sunuyor. Ayrıca belirtmeli ki bu belgesel Austin-Teksas'ta düzenlenen SXSW Film & Müzik Festivali'nde 'En İyi Müzik Belgeseli' kategorisinde 24 Beats Per Second ödülünü kazandı.
http://www.ironmaiden.com/

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: