Ilımlı İslam Sürecinde Türkiye'de Rock, Toplum ve Kadın

ILIMLI İSLAM SÜRECİNDE ROCK, TOPLUM VE KADIN (4)

Atlantisten Gelen Adam - 13 Ekim 2010

"Yeni" Türkiye'nin Frankenstein'larını tanı, tanıt!

Milli Görüş kökenli yeni liberal muhafazakar akım, başta "bir kısım" dangalak sol, "yekünü" liberal sağ ve "alayı" kafasıkarışık mütedeyyin kitlelerin "çakma demokrasi" sarhoşluğu paralelinde yükselişini sürdürüyor. Türkiye'nin Frankenstein Sendromudur bu vaziyet. Bu ucube siyasal hareketi eleştirirken kızgınlığımızı salt Siyasal İslamcı kadrolarla sınırlı tutmamız büyük haksızlık olacaktır. Palazlanan bu yeni zenginler ordusu, bu yeni görmemişler oligarkının oluşumunda Türkiye'nin gerçek siyasal muhalefetini alçakça ve zalimce yok eden kurumlar mutfakta ya da "ameliyathanede" görevlerini layığıyla yerine getirmişlerdi. Bu ülkenin temiz, dürüst ve halkını gerçekten seven hümanist gençleri hangi "legal" politik ve "demokratik" odaklar tarafından ve nasıl tasfiye etmişlerdi? Amerikan Emperyalizminin satın aldığı siyasal, bürokratik ve askeri kadroların el birliğiyle insanlığa ihanet ettikleri gerçeğini unutmamalı ve unutturmamalıyız. Ilımlı İslam Sürecinde Rock, Toplum ve Kadın yazı dizisinde, daha önce sizlerle paylaştığımız röportajlara biraz ara verip yakın tarihimize kısa zaman yolculukları gerçekleştireceğiz. Amacımız biraz da "Türkiye'nin Frankenstein'larına değinmek…

ILIMLI İSLAM SÜRECİNDE ROCK, TOPLUM VE KADIN (4)

(Yukarıdaki fotoda "oyuncu" Frankenstein'i görüyorsunuz, masumdur.)

DARAĞACI

Ülkeye ve insanlığa ihanet edenler kimlerdi? Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını dünyanın en namussuz yöntemleriyle genç yaşta darağaçlarına yollayanlar kimlerdi?

Önce sözümona sivil, çakma demokrat bir zat-ı muhteremi hatırlatalım: Süleyman Demirel.

Bu adam, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının "devlet yoluyla katli" konusunda önde gelen tetikçilerdendir.

İnsanlık düşmanı bu zatları tanımaya başlayarak Ilımlı İslam Sürecinde Rock, Toplum ve Kadın başlıklı yazı dizimize bir tarihsel altyapı arası verelim:

"Türkiye Büyük Millet Meclisinde 11 Mart 1972 günü 53 ret, 6 çekimser, 238 kabul oyuyla Gezmiş, İnan ve Aslan'ın idam kararları onandı.

…Kararlar, 17 Mart 1972 günü Cumhuriyet Senatosu'ndan geçer.

İdama karşı oy kullananlar bağımsız milletvekili Mehmet Ali Aybar (daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kapatacağı, ülkemizin medar-ı iftarı politik kurumlarımızdan Türkiye İşçi Partisi'nin önde gelen ismidir rahmetli Aybar) ile, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Muammer Erten, Necdet Uğur gibi isimlerdir.

Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, İsmet Sezgin, Nahit Menteşe, Hasan Korkmazcan, Oğuz Aygün, Necmettin Cevheri, Zeki Çelikel gibi isimlerin başı çektiği "idam oyları" Meclisteki sağ partilerden ve isimlerden geldi. Bir kısım CHP milletvekili de Deniz'lerimizin asılması yönünde oy kullanmıştır."

FRANKENSTEIN'LARI TANIYALIM: SÜLEYMAN DEMİREL

Ülkemizin Ilımlı İslam Sürecine geçişindeki en önemli aktörlerden birisidir Demirel. Din Tüccarlığı konusunda Milli Görüşçüleri bile pes ettirecek dinsel şovlara imza atmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinin has adamı Demirel, yüzeysel laiklik anlayışı, paraya ve güce tapan kişiliği, küstah ve çoğu zaman oksimoron gevelemelerden mütevellit laf cambazlığı ve ülkenin kaosa sürüklenmesinde oynadığı başat roller dolayısıyla bugünkü "Yeni Türkiye"nin Frankenstein'larındandır.

Türkiye'nin Frankenstein'ı, Satın Alamadığı Solcuyu Astırdı

Süleyman Demirel'in, kitleleri etkisi altına alan Deniz Gezmiş'i siyaseten pasifize etmek için ona yaptığı gizli ve ahlaksız teklifi duymuşsunuzdur:

"İstediğin batı ülkesinde, istediğin üniversitede, devlet bursuyla okuma garantisi! Yeter ki bu eylemlilikten vazgeç!"

Acaba Süleyman'ın haleti ruhiyesi nasıl oldu Gezmiş'in kendisini sallamaması karşısında…

Acaba diyorum; bizim Dr. Frankenstein'ın, daha sonrasında, Gezmiş ve arkadaşlarının idamı için oylama yapıldığı an, ayağa kalkıp, dudaklarını büzüştürerek, kaşlarını çatarak, şimdi artık elbette ki esamisi kalmamış coşkunluğuyla "katliam için ellerini kaldıran milletvekillerini kontrol etme küstahlığı"nın arka planında kendisiyle -afedersiniz ama- adeta "taşşak geçen" Deniz Gezmiş'i cezalandırma ilkelliği olabilir mi?

ILIMLI İSLAM SÜRECİNDE ROCK, TOPLUM VE KADIN (4)

(Bu gerçeği, suçludur!)

Bir sonraki yazımızda Alparslan Türkeş'i işleyeceğiz, Türkiye'nin Frankenstein'larını tanımaya devam edeceğiz. Ilımlı İslamın Sağ, Sol, Orta, Milliyetçi ve Mukaddesatçı tüm "yaratıcılarını" afişe etmeye devam.

 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: