ETKİNLİK

Türkçe Psikodelik Folk Disko Pop Geceleri

Cevher Bilger - 25 Aralık 2010

MiniMüzikhol - İstanbul

25 Aralık 2010 01:00Bomonti İftiharla Sunar: MiniMüzikhol'de Türkçe Psikodelik Folk Disko Pop Geceleri

EvdeYoklar: Kabus Kerim, SiyaSiyabend ve Ayyuka Karması / Evsahibi Barış K.

MiniMüzikhol sahnesinde, Bomonti ile tadına doyulmayacak müzikle dolu bir gece!

Evdeyoklar, bu yılın hasadı. Farklı tarzlardan beslenen yeni kuşak müzisyenlerden Türkçe Psikodelik Folk türüne capcanlı ve yepyeni bir yaklaşım.

Anadolu topraklarında yeşermiş olan ortak kültürden ve dünya çapındaki akımlardan beslenen 60'lı, 70'li yılların pop-rock müziğinin ustlarını genç nesillerle buluşturan ve yeni oluşumlara zemin hazırlayan AnaPop etkinliğinden doğan müthiş bir karma, MiniMüzikhol sahnesinde sizleri bekliyor…

70'lerin Anadolu Pop-rock parçalarına yaptığı disko remiksleriyle, sınırları aşmayı başaran Barış K. evsahipliğindeki gece, başka yerde bulamayacağınız kadar emprovize, canlı ve yeni müzik vaat ediyor.
Fazla söze gerek yok MiniMüzikhol'de Cuma akşamı müzik konuşacak…
Şaşırmaya hazır olun!

Kabus Kerim: 90 başlarında kurduğu Karakan ve Cartel gruplarıyla Almanya ve Türkiye'de gençliği Hip-Hop müzikle tanıştıran Kabus Kerim, özünü unutmadan evrenseli yakalamayı bilerek bir anlamda Anadolu ezgileriyle bezeli Hip Hop ritimlerinin kaşifi olmuş, nev-î şahsına münhasır bir usta.

Siya Siyabend: 1994'ten beri özgürce sokağın müziğine can veren ve karşı duruşlarıyla yabana atılmayacak bir hayran kitlesi edinen Siya Siyabend'den Bizon Murat, sesi, gitarı ve perküsyonuyla sınır tanımayan düş dünyasına davet ediyor.

Ayyuka: Anadolu pop-rock, arabesk, funk ve punk tarzlarını aynı potada eriten Ayyuka, yerel tınıların Batılı seslerle basit bir birleşiminden ziyade belli bir tarza bağlı kalmadan kendi çizgisini oluşturmayı başaran nadir gruplardan. MiniPop karması Evdeyoklar'ın ritmini tutacak olan da grubun doğaçlamalarıyla öne çıkan davulcusu Alican Tezer.

Barış K.: 97'den beri dj'lik yapan Barış, ortağı İsmet'le birlikte uzun yıllar Açık Radyo'da program yapmanın yanında şehrin ilk soul-funk temalı partilerini düzenledi. Hüsnü Şenlendirici için yaptığı remiks Doublemoon'dan yayınlandıktan sonra, 2008'de 'Show You Love' adlı parçasıyla Parisli plak şirketi Mad Bros aracılığıyla müzikseverlere ulaştı. 70'lerin Anadolu Pop parçalarına yaptığı disko remiksleriyle özümüze dönmemize katkıda bulunan ve yurtdışında da isminden söz ettiren Barış, hazırladığı "podcast"ler üzerinden çalışmalarını dinleyiciyle paylaşıyor.

MiniMüzikhol: Sıraselviler Caddesi Soğancı Sokak no: 7/1 Cihangir-Beyoğlu

www.mimimuzikhol.com

Türkçe Psikodelik Folk Disko Pop Geceleri
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: