ETKİNLİK

Roxette

Deli Kasap - 26 Mayıs 2011

Maçka Küçükçiftlik Park - İstanbul

26 Mayıs 2011 01:00Listen To Your Heart
It Must Have Been Love
Joyride
Hayranlarının yıllardır dört gözle beklediği bir hayal sonunda gerçek oluyor.
ROXETTE, müzik kariyerine verdiği uzun ara sonrasında yeniden biraraya gelerek 25 Mayıs gecesi Küçükçiftlik Park'ta ilk kez Türkiye'deki müzikseverlerle buluşuyor.
Roxette

80'li yılların sonunda İsveçte müthiş bir çıkışla müzik hayatlarına başlayan MARIE FREDRIKSSON VE PER GESSLE 'nin OYUNLARI POP MÜZİĞİYDİ VE GÖREVLERİ DÜNYAYI FETHETMEKTİ.

MÜZİK LİSTELERİNİ ALTÜST EDEN 33 SİNGLE VE 75 MİLYONLUK REKOR ALBÜM SATIŞIYLA, "DÜNYAYI FETHETME" GÖREVLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADIKLARINI SÖYLEMEK HERHALDE YANLIŞ OLMAZ.
Tek bir şey dışında... Görevleri hala sona ermedi!

Marie Fredriksson'ın 2002'de geçirdiği beyin tümörü operasyonu sonrasında iyileşme sürecini tamamlamasıyla ROXETTE 2011'de yepyeni bir albüm ve dünya turnesiyle hayranlarıyla yeniden buluşuyor. 25 Mayıs gecesi Küçükçiftlik Park'ta yıllardır dört gözle beklenen bu müthiş buluşmayı kaçırmayın

ROXETTE, pop müzik dünyasına 1989 yılında "The Look" ile girdi ve 1990'da tüm dünyada bir efsane haline gelen klasik baladları "It Must Have Been Love", 1991'de multi platinyum ödüllü "Joyride" albümü sonrasında ilk dünya turnelerini yaptılar. Bu dönemi takip eden 10 yıl boyunca neredeyse tüm dünyada Roxette listelerin en üst sıralarında yer almaya devam etti.

2005'te piyasaya sürdükleri "Listen To Your Heart" ve "Fading Like a Flower"ın yeni cover versiyonları dans müzik listelerinin en üst sıralarında yeniden yerini aldı.
Roxette ve parçaları, hayranlarının gözünde halen aynıydı.

2009'da ROXETTE, yeniden biraraya geleceğini duyurduğunda tüm dünyadaki milyonlarca hayranın rüyaları da gerçek oldu. 42 konseri kapsayan ve 600.000'i aşkın Avrupalı hayranın katıldığı turne büyük bir başarı gösterdi ve ikili yeni albümleri üzerinde çalışmaya başladı. Roxette, 2011 dünya turnesine eklenen yeni tarihleri açıklamaya devam ederken bir yandan da stüdyoda son albümün kayıtlarını tamamlıyor.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: