ETKİNLİK

Pain of Salvation İstanbul Konseri

Deli Kasap - 10 Ocak 2011

Jolly Joker Balans - İstanbul

10 Ocak 2011 00:00Progresif rock müziğin en iyi isimlerinden İsveç'li grup PAIN OF SALVATION, 9 Ocak 2011 tarihinde İstanbul'da!

1984 yılında vokalist, gitarist ve söz yazarı Daniel Gildenlow tarafından kurulan grubun soundu güçlü ve yoğun gitar tınıları, geniş vokal yelpazesi, hızlı ve yavaş partisyonlar arasında ani geçişler, poliritmik deneysellik ve yoğun senkoplar ile karakterize ediliyor. Şarkı sözlerinde ise yoğunlukla savaş ve aile ve insanlık üzerindeki etkileri, varoluş ve çevresel sorunlar gibi temalar yoğun olarak işleniyor. PAIN OF SALVATION'in diğer bir özelliği de bugüne kadar yayınladığı tüm albümlerin 'konsept' albümler olması.
Geçtiğimiz aylarda double olarak satışa sunulması planlanan Road Salt albümünün ilkini yayınlayan grup bir yandan albümün dünya turnesi kapsamında yoğun olarak turnelerine devam ederken diğer yandan 2011 yılında yayınlanacak olan Road Salt Part 2 üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Özellikle Dream Theater, Rush ve Opeth gibi grupların sevenlerinin de her daim dikkatle takip ettikleri PAIN OF SALVATION, uzun bir aradan sonra 9 Ocak Pazar günü İstanbul'da Jolly Joker Balans'ta Türk hayranlarının karşısında olacak.

Sınırlı sayıda satışa sunulacak biletleri kaçırmamanızı öneriyoruz.
Bir Unirock organizasyonu.

www.painofsalvation.com
www.unirock.org
 

Pain of Salvation İstanbul KonseriYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: