ETKİNLİK

Buena Vista Sensacion İstanbul-Ankara-İzmir

Deli Kasap - 29 Eylül 2010

Jolly Joker Balans - İstanbul

29 Eylül 2010 01:0028 Eylül 2010 Salı: Istanbul - Jolly Joker Balans
1 Ekim 2010 Cuma: Ankara - Tamirhane
2 Ekim 2010 Cumartesi: Izmir - Noxx

BUENA VISTA SENSACION

Küba'nın tüm dünyayı etkisi altına alan benzersiz şovu 'Buena Vista Sensacion', Eylül sonu ve Ekim ayı başında İstanbul, İzmir, Ankara, İzmit ve Bursa'yı kapsayan bir turne için ülkemizi ziyaret etmeye hazırlanıyor.

Buena Vista Sensacion

Yüzyıllar boyunca İspanya'dan gelen ve tütün üreticiliği yapan ilk göçmenlerin kendileriyle birlikte taşıdığı müzikal etkileşimin yine aynı dönemde şeker tarlalarında çalıştırılmak üzere adaya getirilen Afrikalı kölelerin geleneksel müziğiyle harmanlanmasıyla ortaya çıkan, Karayip'lerin tüm neşesini ve sıcaklığını yansıtan eşsiz ritimler, müthiş danslar ve hiç bitmeyen bir coşku. 1800'lı yılların başlarından, 1940'ların Havana'sındaki efsanevi Tropicana Club'a kadar uzanan ve bugune kadar devam eden bir müzikal yolculuk.

Her biri Küba müziğinde önemli bir yere sahip müzisyenlerin işbirliğinden oluşan 'Buena Vista Sensacion', canlı performanslarında 'Guantanamera', 'Chan Chan', 'Candela', 'Quizas Quizas Quizas', 'Besame Mucho' ve 'Oye Como Va' gibi Küba müziğinin altın çağına ait hitleri seslendiriyor.

Her bir 'Buena Vista Sensacion' konseri, tüm etkinlik boyunca hiç düşmeyen bir tempo ve bitmeyen bir enerjiye sahne oluyor. Sınırlı sayıda gerçekleşecek bu muhteşem performansları kaçırmamanızı öneriyoruz. Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: