ETKİNLİK

Before the Down

Deli Kasap - 6 Mayıs 2011

6 Mayıs ROCK'N ROLLA BAR-8 Mayıs NEDJIMA LIVE PERFORMANCE Annkara - İstanbul

6 Mayıs 2011 18:30Easternbull Entertainment Sunar:

BEFORE THE DAWN MAYIS AYINDA TÜRKİYE' DE !

Before the Down

Tuomas Saukkonen 1999'da Before The Dawn'ı kurduğunda metal dünyası bir Finlandiyalı gruptan çok daha fazlasını kazandı. Müziklerinde İskandinav metal müziğinin karanlık yanını melankolik ve bir o kadarda melodik ögeler ile başarılı bir şekilde harmanlayan grup 6. stüdyo albümleri Deathstar Rising'i 25 Şubat'ta dünyanın en önemli metal müzik şirketlerinden... biri olan Nuclear Blast Records etiketiyle yayınlayacak. Albümün turnesi kapsamında ilk Türkiye konserlerini 6 Mayıs Cuma akşamı İstanbul'da, 8 Mayıs Pazar akşamı ise Ankara'da gerçekleştirecek.

BEFORE THE DAWN:
1999 yılında Tuomas Saukkonen tarafından kurulan ve bugüne kadar 3 demo, 2 mini albüm, 5 stüdyo albümü ve 1 de DVD yayınlayan Before The Dawn, ülkesi Finlandiya'nın müzik listelerinde defalarca liste başarısı yakalayan ender gruplardandır.
Gerek Katatonia, Moonspell, Swallow The Sun, Scar Symmetry ve Amorphis gibi gruplarla beraber, gerekse tek başlarına çıktıkları sayısız konser ve turne sonrası kendilerine hatırı sayılır bir fan kitlesi yaratan grup; Finlandiya'da 1 numaraya kadar yükselen "Decade Of Darkness" EP'si sonrası Stratovarius ve Turisas ile birlikte uzun soluklu bir de Çin - Japonya turnesi gerçekleştirdi.
Before The Dawn, "durmaksızın müzik yapma" prensibinden vazgeçmeyerek geçtiğimiz sene tekrar stüdyoya girdi ve metal dünyasının en önemli plak şirketlerinden Nuclear Blast etiketiyle çıkış tarihi 25 Şubat 2011 olarak açıklanan "Deathstar Rising" adlı 6. stüdyo albümünü kaydetti.
Before The Dawn'ın kurucusu ve beyni Tuomas Saukkonen, Avrupa metal müzik arenasında 10 parmağında 10 marifet olan bir müzisyen olarak nitelendirilmektedir. Before The Dawn'ın bugüne kadar yayınladığı tüm albümlerde vokal yapmak dışında, gitar, basgitar ve davulları da çalmışlığı bulunan Tuomas, ayrıca grubun tüm bestelerini de kendisi yapmakta. Tüm bu özellikleriyle "Tek Kişilik Ordu" sıfatını da başarıyla hak eden Tuomas Saukkonen' in yaptığı beste sayısının fazlalığı kendisinin başka gruplar da kurmasına yol açmıştır. Bu gruplar arasında Dawn Of Solace, Bonegrinder, The Final Harvest ve Black Sun Aeon bulunmaktadır. Tuomas, ayrıca birçok önemli metal albümünde prodüktörlük ve Overkill, Within Temptation, Mayhem, Satyricon, Sebastian Bach, Twisted Sister, Yngwie Malmsteen, Dio, Uriah Heep, The Cardigans, Testament, Helloween, Manic Street Preachers, Misfits, Motörhead ve onlarca başka grup için de sahne prodüktörlüğü yapmıştır.

BEFORE THE DAWN:
2000 - To Desire (Demo)
2001 - Gehenna (EP)
2002 - My Darkness (MCD)
2003 - My Darkness (Locomotive Music)
2004 - 4:17 AM (Locomotive Music)
2005 - The First Chapter (DVD, Locomotive Music)
2006 - The Ghost ( Locomotive Music)
2007 - Deadlight (Stay Heavy Records)
2008 - Soundscape Of Silence (Stay Heavy Records)
2010 - Decade Of Darkness (EP, Stay Heavy Records)
2011 - Deathstar Rising (Nuclear Blast Records)

****************

06 MAYIS 2011 CUMA İSTANBUL ROCK N ROLLA BAR

BEFORE THE DAWN
ANOREKSİ
Kapı Açılış: 20.00
+18
Bilet Ücreti: Ön Satış: 20 TL / Kapıda: 25 TL

İstanbul Bilet Satış Noktaları:
- ROCK N ROLLA BAR / TAKSİM
- KÖSTEBEK - HALEP PASAJI / İSTİKLAL CADDESİ
- KÖSTEBEK - AZNAVUR PASAJI / İSTİKLAL CADDESİ
- GATTO - BAKIRKÖY
- HAMMER MÜZİK - KADIKÖY

****************

08 MAYIS 2011 PAZAR ANKARA NEDJIMA LIVE PERFORMANCE
BEFORE THE DAWN
DARKPHASE
Kapı Açılış: 19.00
+18
Bilet Ücreti: 20 TL (+ Bir İçecek)

Ankara Bilet Satış Noktaları:
- NEDJIMA LIVE PERFORMANCE
- RETRO STÜDYOLARI / Meşrutiyet Cad No 12 Kızılay
- ZID MÜZİK / Meşrutiyet Cad Kök İşhanı 2. Kat Kızılay
- SEKANS PUB / Kennedy Cad. Tunalı HilmiYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: