DEMO SAHNESİ

Model

Deli Kasap - 23 Kasım 2010

Tür Pop-Rock
Kuruluş 2005

"MODEL",

DEMİR DEMİRKAN'LA

STÜDYODA!

 

Genç pop-rock grubu MODEL; prodüktörlüğünü Demir Demirkan'ın üstlendiği yeni albümleri için stüdyoya girdi! 2009 yılında çıkardığı "Perili Sirk" adlı ilk albümüyle kendisine büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran grup, 13 şarkının yer alacağı yeni albümlerini Ocak ayında piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

 

Fatma Turgut (vokal), Okan Işık (gitar), Serkan Gürüzümcü (gitar), Can Temiz (bas gitar) ve Aşkın Çolak'tan (davul-perküsyon) oluşan genç grup; 2007 yılı 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri - Billboard Özel Ödülü ve Nokia Super Sound'07 Yarışması - "Arkadaşınla En İyi Giden Şarkı" kategorisinde birincilik ödülü sahibi.

 

Albüm ve sahne çalışmalarının yanı sıra şirketler için ürettiği "jingle" (tanıtım müziği) ile de tanınan MODEL; 2009 yılında düzenlenen "Marka Konferansı" için 10. Yıl marşı ve konferans süresince çalınmak üzere 1 adet "jingle" ile 1 adet "intro" besteledi. Grup 2010 yılında ise, Efes Pilsen "Sokakta Hayat Var" projesi, AFM Sinemaları Ödül Töreni ve Herbalife Töreni "jingle"larına imza atarken, Efes Pilsen One Love Festivali ile 25 Eylül'de Antalya'da gerçekleştirilen "Oktoberfest"de sahne aldı.

 

Grubun Efes Pilsen için bestelediği "Sokakta Hayat Var" adlı şarkısı, dijital iş ve kültür dergisi "Digital Age" tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Digital Age Awards" töreninde, "En Yaratıcı Müzik/Ses Tasarımı Birincisi" ödülünü kazandı.

 

MODEL; 2009 yılında GNL Entertainment'ın desteği ile piyasaya çıkardığı "Perili Sirk" adlı "Extented Play (4-5 şarkıdan oluşan kısa albüm)" çalışmasının klip parçası "Olmaz" ile dikkat çekti. Grubun, albümde yer verdiği "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli cover parçalarına Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Levent Yüksel eşlik etti. 

 

Son albümleri için prodüktörlüğe uzun süre ara veren Demir Demirkan ile Babajım Stüdyosu'nda kayda giren MODEL; 13 şarkının yer alacağı albümlerini Ocak ayında piyasaya çıkarmayı planlıyor. Grup; albüm çalışmaları devam ederken, İstanbul'un farklı mekanlarında sahne alarak seyircisiyle buluşuyor.

 

Bilgi için:         Emrah Günkaya - Begüm Ürügen

GNL Entertainment

            Tel: 0 212 293 36 30

www.gnl.com.tr MODEL

Model

 

 

FATMA TURGUT - VOKAL

2 Ocak 1984 Aydın doğumlu Fatma Turgut, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Klasik Gitar bölümünden mezun. 13 yaşında kendisine alınan klasik gitarla müziğe başladı. Şarkı söylemeye başlaması da aynı yaşa tekabül eder. Birçok müzik grubuyla çalışmalar yapıp sahne aldı. İstanbul'a yerleşmeden önce İzmir'de çeşitli müzik dershanelerinde 3 yıl öğretmenlik yaptı. 2007 yılında MODEL'e katıldı; 2009 yılında MODEL'le birlikte İstanbul'a yerleşti. Çalışmalarına MODEL ile birlikte İstanbul'da devam etmekte ve 13 yıldır büyük bir aşkla şarkı söylemekte.

 


OKAN IŞIK - GİTAR

9 Mart 1986 İzmir doğumlu Okan Işık, Ege Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunudur. Lise yıllarında abisinin aldığı klasik gitarla müziğe başladı. MODEL grubunun diğer elemanlarıyla beraber İstanbul'a yerleştikten sonra şu sıralar burslu olarak Galatasaray İTM'den ses mühendisliği eğitimi alıyor ve aynı zamanda YTÜ'de makine mühendisliği yüksek lisansı yapıyor. MODEL'deki görevinin dışında çeşitli müzik stüdyolarında çalışmaktadır. Kurban, Muse, The Strokes, RHCP, Athena, Oi Va Voi gibi grupları dinlemekten hoşlanan Okan Işık; ESP - Ron Wood, ENGL Thunder Combo Reverb, Carl Martin (Tremolo ) Boss CH - 1, MXR - Super Comp, TC Electronics Nova Drive'dan oluşan teknik ekipmana sahip.

 

 

SERKAN GÜRÜZÜMCÜ - GİTAR

1983 yılında İzmir'de doğdu. 13 yaşında Queen'e merak salıp ilk klasik gitarına sahip olması ile amatör olarak başlayan müzik yolculuğu; 2002 yılında Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü'ne girmesinden sonra profesyonel olarak devam etti. İzmir'de gitar dersleri verdi, kayıt ve düzenleme çalışmalarında bulundu. Çeşitli gruplarla çalıştıktan sonra 2007 yılında en son çalıştığı grubun davulcusu Aşkın'ın da üyesi olduğu 'A due Carmen' grubuna katılarak Okan ve Can ile tanıştı. Fatma'nın da katılımı ile 'MODEL' adını alan grubu ile beraber İstanbul'a yerleşen Serkan Gürüzümcü, müzik kariyerini İstanbul'da sürdürüyor.

 

CAN TEMİZ - BAS GİTAR

1987 yılında İzmir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada bitirdi. Müziğe ortaokulda ablasının aldığı klasik gitarla başladı. 11 yaşındayken bu gitarla ilk bestelerini yapmaya başladı. 13 yaşında ilk bas gitarını eline aldı. 2004'te Ege Üniversitesi Biyokimya Bölümü'ne girdi. Birkaç sene çeşitli gruplarla "eğlencelik" çalışmalara imza attıktan sonra 2005 Eylül'ünde Okan ve Aşkın ile beraber, daha sonra Serkan ve Fatma'nın katılımıyla "MODEL" adını alacak olan "A due Carmen" grubunu kurdu. 2009 Ocak ayında MODEL ile birlikte İstanbul'a taşındı. 2010 Eylül ayında Portfolio Yaratıcı Reklamcılık Okulu'na kabul edildi ve Kasım ayında eğitimini tamamladı.

 

AŞKIN ÇOLAK - DAVUL

17 Ağustos 1985 yılında Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Küçüklükten gelen müzik eğilimi, bu dalda yükselmesi için bir vesile oldu. 1999 yılında Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü sınavı için babasının memleketi olan Denizli'ye gitti. Bu sınavı dereceyle kazanan Aşkın Çolak, 4 sene boyunca keman bölümünde eğitim gördü, bununla birlikte dışarıdan sürdürdüğü vurmalı çalgılar eğitimine devam etti. Öğrenimine İzmir Dokuz Eylül Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalında devam eden Aşkın Çolak; burada da keman bölümünde eğitim gördü ve aynı şekilde vurmalı çalgılar eğitimini de sürdürdü. Bu süre zarfında birçok kültürel etkinliğe katılan Aşkın Çolak; aynı zamanda İzmir'de çeşitli okullarda ve özel müzik atölyelerinde müzik öğretmenliği yaptı. Aynı süre içinde bölgedeki tiyatro topluluklarına müzikal oyunlarında yardım etti, çalışmaların müzik koordinatörlüğünü üstlendi. 2005 yılında "MODEL" adlı müzik grubunu kurarak 2009 yılında grupla birlikte İstanbul'a yerleşti. Halen bu grupla çalışmalarını sürdüren Aşkın Çolak, bir yandan özel olarak keman ve perküsyon dersleri vermektedir.Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: