ÇAYDANLIK

Rock "Star" mısın olm sen? Alo, Albayrak...

Hakan Aytaç - 2 Temmuz 2014

Star yazarı Hakan Albayrak'ı rock'Star'lığa davet ediyorum

Malumunuz, rock-metal müziğe gönül vermiş ülkenin hatırı sayılır kitlesi ülkedeki konser kıtlığı yüzünden bir zamanlar "Yahu buraya da gelseler de bir izlesek" derken, şimdilerde "Abicim o kadar konser var ki, hangi birine gideceğiz ya" moduna girmiş vaziyette. Bu yaklaşımı ister şımarmak olarak algılayın, ister konserlerin pahalı olmasına bağlayın, hiç ihtimal vermediğimiz isim ve grupların bile birer ikişer gelmesi sadece bu müziğin müritlerinin değil, geri kalanların da dikkatini çekmeyi başardı. Hani bilmesek ülkede metal dinleyici sayısını 'iki kişiden biri' diye tarif edeceğiz, o derece!

Rock

Şimdilerde ise hiç umulmadık kişi ve kesimlerden rock-metal müzik ve bu müziği icra edenler hakkında yorumlar duyuyoruz, gözlerimiz yaşarıyor doğrusu. Yalnız bir tanesi var ki, akıllara zarar. Bizim cemaatçi, iktidarcı, dinci-muhafazakar Star yazarı Hakan Albayrak kalkmış Bob Dylan hakkında yazma cürretinde bulunmuş. Durun durun, hemen celallenmeyin öyle. Ağabeylerinin eskiden yaptığı gibi taş sopa saldırma çağrısında bulunmamış, hele ki "Satanist bunlar, kedi kesiyorlar" bile dememiş. Kendince iyi bir şey yapmaya çalışmış, ama kendince tabi.

Efendim uzatmadan söyleyeyim, bizim Hakan Albayrak, Bob Dylan'ı Müslüman olmaya davet etmiş. Ne alaka mı? Hazretten dinliyoruz.
Neymiş, bizim Bob Dylan, "dünyayı yeniden yaratma saplantısına girdiği yolun çıkmaz sokak olduğu hakikatine uyanmış ve ilahi iradenin varlığını ve mutlaklığını tüm benliğinde hissetmiş." İşte bu yüzden de "I Believe In You" (Sana İnanıyorum) şarkısını söylemiş. Böylelikle tüm dünyaya Hristiyan bir inanan olduğunu ilan etmiş. Bob Marley'e "Çok sevindim Dylan için. Yaratıcıya inansın da nasıl inanırsa inansın", Joan Baez'e ise "Dylan'ın İsa'ya gitmesi umurumuzda değil, Jimi Hendrix gitarını çalmaya devam ediyor, Janis Joplin de hâlâ gülümüz bizim" dedirtmiş.

Eh, kendince iyi bir şey yapmış derken saldırmayı da ihmal etmemişler tabi ki, her zaman olduğu gibi. Jimi Hendrix ve Janis Joplin kutsallarımıza aşırı dozda eroinden ölen yaftası yapıştırırken Dylan'ın Hristiyanlığı kabul etmesini güzel bulmuş ancak 'Yetmez ama evet' demeyi de ihmal etmemiş. Albayrak, Dylan'ın bir adım daha atmasını ve Müslüman olmasını arzu ettiğini yazmış. "İhlas suresinden başlayarak Kuran'ı bir okusan ne güzel olur. İstanbul'a hoşgeldin" diyen Albayrak'ı bir an için bu satırları ciddi ciddi kafası ayıkken yazmış olduğunu düşünerek şöyle cevaplamak lazım gelir herhalde:
"Sevgili Hakan Albayrak. Rock camiasından bir isim için yazmanı, diğer kardeşlerimin aksine bir an için güzel bulmayı deniyorum evet, ama yetmez! Gel sen bir adım daha at, saçlarını uzat, siyahları çek ve en yakın metal konserine gel. Jimi Hendrix ve Janis Joplin kutsallarımızdan tövbe billah özür dilemekle başlayarak, elinde bira şişesi eşliğinde headbang yapsan ne güzel olur. Cehenneme hoş geldin!"

Delikasap Haber Ajansının Notu: Hakan efendi kendini peygamber sanıp milleti dine davet ederken biz Delikasap olarak dinden çıkmayı ve Şamanizme geri dönmeyi salık veriyoruz:

http://www.delikasap.com/yazi/ajans/delikasaptan-cagri-islamdan-cikalim-samanizme-geri-donelim/2938Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: