ÇAYDANLIK

No Quarter

Özgür 'Ozzy' Deniz - 14 Ekim 2011

Öyle idi o zamanlar, sezar'ın hakkı sezar'a verilir idi. Brütüs, avucunu yaladığı ile kalır idi. Bu "beyaz oğlanlar" müziğe yeni bir devinim getirir idi. Kendileri gibi blues/rock ve rock'nroll tarzını en sert icra eden The Who ile takılırlar idi.

No Quarter

Rock'n roll'u, "rock"a çeviren ekipler bunlar idi.

Jimmy page'in gitarı, robert plant'in sesini bulmuş idi. Bu sevişmenin orgazmı, müziklerine muhteşem bir "canlılık" katmakta idi. Bonzo da davulda aynı orgazmı yaşamakta idi. John paul jones, grubun en sönük elemanı kalmakta idi.

Jimmy, doğaüstü güçler ve büyü konularına meraklı idi, bonzo'da manyak bir sahne korkusu var idi. robert biraz efemine idi.

Bonzo sahneden o kadar korkar idi ki, körkütük sarhoş olmadan sahneye çıkmaz idi. çıkınca inmez idi. Rock tarihine en uzun davul sololarını kazandırmış idi. Baget kullanmaz elleri ile çalar idi. elleri kanayana kadar çalar idi.

Müzik yaptıkları falan da yoktu, kendilerince takılıyorlar idi. Ünlerinin hemen başında turne için konakladıkları ünlü otellerin (hilton, sheraton vs.) lobilerinde motorsiklet yarışı yapmalarıyla "manyaklık"larının ölçüsü konusunda da fikir vermişler idi.

Bonzo alkolü abartmış idi. bir gece düştü ve geri gelmedi.

Led Zeppelin öldü, ölmedi.

Jimmy page ile robert plant, yıllar sonra hussam ramzy'nin yönettiği mısırlı ve faslı müzisyenlerle gerçekleştirdikleri "no quarter" projesiyle gönlümdeki yerlerine epey bir yer daha katmışlar idi.

Sahnelere pek yakışırlar idi...
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: