ÇAYDANLIK

Nitro: Eğlencelik bir metal grubu

Bilal Boğa - 22 Ocak 2012

Nitro ismi nereden geliyor ?

Erdem Çapar: Grubumuzun ilk ismi LUCY FEAR. Fakat çok da memnun değildik, bir sürü isim düşündük, bulamadık. Sonra bir gün ellerimi yıkarken aynada üzerimdeki t-shirtte NITRO yazdığını gördüm, hem de IRON MAIDEN fontlarıyla. Hemen Emre ve Burak'ı aradım ve grubun adını NITRO yapmaya karar verdik.

Nitro


Kaç demonuz bulunuyor ?

EÇ: 2006'da çıkardığımız 4 şarkılık "We Sold Our Souls For Punk Metal" ve 2011'de çıkan "We Are Nitro" var.

Dinleyicilerinizin en beğendiği parçanız hangisi ?

EÇ: Bilemem ki, onlara sormak lazım. Ama genelde en güzel tepkileri Köyün Delisi, My Old Shoes gibi şarkılarda alıyoruz.

Konserleriniz nasıl geçiyor?

EÇ: Konserlerimiz genelde şamata, gürültü, patırtı ve kanlı geçer. Kafa yarma, burun kırma, bilek incitme gibi vakalarımız oldu. Ama biz yapmadık hiçbirini, seyircimiz yaptı!

'Başkasının yaşama hakkına saygı duymayanın, yaşama hakkına saygı duymam' sözünüzü nasıl açıklıyorsunuz?

EÇ: Cümlem yeterince açıklamıyor mu? Savunma güdüsü haricinde bir sebeple başkasını öldüren kişilerin yaşamaması gerektiğini düşünüyorum. Boşuna oksijen kaybı ve hepimiz için bir tehdit. 

Therapy? Grubunun Tribute grubu olan Terapi?'nin bir üyesisiniz, bu grupla planlarınız neler?

EÇ: Çok da planımız yok, iş çıkışı halı sahaya giden iş arkadaşları gibiyiz aslında. Prova yapıyruz, şarkıları çalıyoruz falan. Arada bir de çalalım bir yerlerde diyoruz. Başka hayalimiz yok. facebook.com/tedavisoruisareti adresinden takip edebilirsiniz.

Anti Silence grubu niçin dağılmıştı?

EÇ: Abi 10 yıl oluyorsa neredeyse, artık daha ileriye götüremeyeceğimizi hissettik. Bir de Barış ile ben 1988 yılından beri arkadaşız. Bir yerden sonra "aynı grupta çalmak mı? arkadaş kalmak mı?" sorusu çoğaldı, arkadaş kalmayı tercih ettik. Biraz bencillik ama yapacak bir şey yok.

Son sözlerinizi alalım?

EÇ: Sitemiz kapalıydı, bu sıralar açılmış olabilir, www.nitrotr.com 'dan albümü indirin (hala indirmediyseniz)Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: