ÇAYDANLIK

Mr. Spock Klingon'da Yılbaşı Balosunda

Enis Kızılkaya - 8 Ocak 2011

Atılgan'ın kapısı 2 kere çaldı. Kaptan Kirk lazer kalkanını kaldırdı. Mr. Spock açtı kapıyı. Gelen postacıydı. Kaptan Kirk'ün kredi kartı ekstrelerinin yanında parlak zarf dikkat çekiyordu.. Kaptan Kirk açtı zarfı..

Mr. Spock Klingon'da Yılbaşı Balosunda

Klingon'lar 2111 kutlaması için balo tertip etmişti ve 2 kişilik davetiye yollamıştı. Scottie o gece nöbetçiydı. Uhura evde ailesiyle geçireceğini söylemişti. Kaptan Kirk ise "yılbaşında dışarı çıkılır mı abi deli misiniz ya, gemide takılıcam ben" diye geziniyordu zaten günlerdir.. Mr. Spock hemen atladı "ben giderim abi o zaman"diye ve davetiyeyi aldı..

Mr. Spock Klingon'da Yılbaşı Balosunda

Akşam oldu Mr. Spock saat 08:00de dedi "Scottie beni ışınla".. Klingon'a yılbaşı gemisine geldi.. Çok kalabalıktı. Ama kimse Mr. Spock'la ilgilenmiyordu. Ne merhaba diyen vardı, ne ordövr alır mısınız diyen.. İçki servisinde bile garson uzaktan geçiyor gibiydi ona vermemek için.. Çok bozuldu, dedi hemen "Scottie beni geri ışınla"

Gemiye dönünce Kaptan Kirk'e gitti direkt ve anlattı olanı. Kaptan Kirk celallendi. Dedi yürü beraber gidiyoruz. Gösteririm ben onlara…

Mr. Spock Klingon'da Yılbaşı Balosunda

Dediler Scottie bizi ışınla… Ve geldiler Klingon'a. Ama çok farklıydı, Kaptan Kirk'ü gören herkes geliyordu. Kaptan Kirk nasılsınız, Kaptan Kirk içki, Kaptan Kirk ordövr.. Masada da en güzel yere oturttular.

Mr. Spock tam yancı gibi kalmıştı. Ve birden ayağa kalkıp bağırdı. "Demek bütün ilgi buna ha" dedi ve masadaki tüm yemeği Kaptan'ın üstüne boca etti ve ekledi "Ye Kirk'üm Ye"….

Mr. Spock Klingon'da Yılbaşı Balosunda

Herkese mutlu bir yeni yıl dilerim…

Not: Bu gece rock bar a takılacak olanlarınız bu hikayeyi Rob Trujillo ve Kirk Hammet'la versiyona uyarlayıp parsa toplayabilir.
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: