ÇAYDANLIK

Jim Morrison

Gamze Demir - 27 Ağustos 2011

aşık olduğum adam. hayatım boyunca anlamsız bir şekilde kıvırcık saçlı insanlara hasta oldum. hele bu saçlar uzunsa ölürdüm o insan için. kız erkek farketmez peşinden giderdim. bir gün bu müthiş varlığın posterini gördüm. hayatımda gördüğüm en güzel kıvırcık saçlı insandı. ne kadar yakışıklı dedim ve geçtim. ertesi gün arkadaşımın evinde gördüm aynı posteri. dikkatlice baktım o yakışıklı adama ve hüzün kapladı içimi. uzaklara ama aynı zamanda bana da bakan o güzel gözler hüzünle bakıyordu, bana birşeyler anlatmak istiyordu diye düşündüm.

ve people are strange isimli şarkısına denk geldim. yalnız ve insanlardan nefret ettiğim günlerdi, güneşli günlerden nefret eder yağmurlu günlere tapardım. şarkıyı kimin söylediğini buldum. jim morrisonın solisti olduğu bir grup söylüyordu. kapılar ne anlama gelebilir diye düşünmedim. grup elemanlarının resmine baktım ve evet posterdeki adam karşımdaydı. o güzel, hüzünlü sesiyle beni kendimden geçiren adam bana birşeyler anlatmak isteyen adamdı.

ilk aşkım oldu. hatta tek aşkım. ben annemi ya da babamı bile bu adam kadar sevemedim. kavga ederlerdi zaten, her gün kafam sikilene kadar ve ben kaçışı morrison\'da buldum. o güzel kıvırcık saçlarda, o puslu seste, o derin gözlerde.

hayatımın ne kadar boş olduğunu gösterdi. ben her an ölebilirdim ama hayatımı yaşamak için hiçbir şey yapmıyordum. odamdan çıktım ve dışarıda dolaşmaya çalıştım. yapamadım.. dışarıda bana dair hiçbir şey yoktu morrison. kitapçılarda vampir kitapları vardı, mağazalarda serdar ortaç, lady gaga çalıyordu morrison. sen yoktun hiçbir yerde. eve ağlayarak geri döndüm. odam artık herşeyim olmuştu. seni internet sayesinde bulmuştum ve asla kaybetmeyecektim.

en büyük hayalim jim morrison'ı benim kadar seven bir insan bulmak. onunla sabahlara kadar konuşmak. yaşı, cinsiyeti hiçbir şeyi önemli değil. öyle bir insan bulursam morrison belki benden kurtulursun. sana mektuplar yazmam, senin için ağlamam bu kadar. yaşamalısın, geri dönmelisin diye yalvarmam. bana böyle bir insan bulun... 

Jim MorrisonYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: